murr Schunk

Profika ukáže na MSV nové stroje i robotické buňky

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu uvede společnost Profika ve svém stánku 081 v pavilonu P tři technické novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum a soustruh od HYUNDAI WIA a dlouhotočný automat od Hanwha, ale také robotické buňky z vlastního vývoje.

 
Mezinárodní strojírenský veletrh je jednou z prvních velkých akcí, které se v oboru konají po pauze vynucené epidemií covid-19. „Cítíme, že lidé stále stojí o osobní kontakt, který jim dlouhé měsíce chyběl. S účastí jsme neváhali, nechyběli jsme nikdy od roku 1992, kdy firma vznikla. Osobní kontakt je totiž nenahraditelný. Vidět nový stroj v katalogu nebo na on-line prezentaci je přeci jen jiné, než ho spatřit naživo. Člověk pak vidí, jak je stroj zpracovaný, může si lépe představit jeho mohutnost a samozřejmě se u nás může i osobně pobavit s techniky a technology o možnostech jednotlivých strojů,“ uvádí Jakub Kaufman ze společnosti Profika, která se specializuje na prodej CNC strojů.

Na MSV Profika představí in-house vyvíjené a vyráběné univerzální robotické buňky. Jedná se o dvě novinky mezi univerzálními buňkami, které nabízí rychlou, snadnou a efektivní robotizaci, a to již od menších a středních výrobních kapacit.V české premiéře se představí univerzální vertikální centrum KF5600II…

Česká premiéra

Profika jako výhradní dealer CNC strojů HYUNDAI WIA pro český a slovenský trh uvede hned dvě novinky. Jedná se o univerzální vertikální centrum KF5600II a kompaktní CNC soustruh řady SE2200.

První novinka KF5600II je vertikální frézovací centrum, které je svou mohutnou konstrukcí dimenzované do nepřetržitých provozů a lze ji z důvodu jednoduchého programování využít i v malosériové výrobě a nástrojárnách. Litinové lože je navržené pomocí analýzy „metodou konečných prvků“ pro eliminaci vibrací, vykazuje velice dobré vlastnosti pro eliminaci snížení deformací z točivého a ohybového momentu, stejně jako při absorpci rázových šoků.

CNC soustruh s typovým označením SE2200LMS je kompaktní soustružnické centrum s protivřetenem a poháněnými nástroji. Šikmé lože se sklonem 30° umožňuje pracovat s vyššími řeznými podmínkami, slouží k lepšímu odvodu třísek i snadnější přístup do pracovního prostoru pro seřizování.… a také kompaktní soustružnické centrum s protivřetenem SE2200LMS.

Pozadu nezůstane ani jihokorejský výrobce Hanwha Machine Tool, od kterého Profika představí dlouhotočný automat XP32S. Jde o vysoce produkční stroj pro tyčový materiál do průměru 32 mm. Jedinečná konstrukce upnutí materiálu v hlavním vřetenu a vodicím karbidovém pouzdru splňuje všechny požadavky na přesnost, stabilitu při obrábění a rychlost. Dvojité vedení materiálu v hlavním vřetenu a vodicím pouzdru snižuje vibrace a tím zvyšuje životnost nástrojů.

„Oba výrobci mají všechny stroje skladem. Dodávka a ani doprava techniky na veletrh nejsou ohroženy, zájemci tak všechny stroje i robotické buňky určitě uvidí,“ slibuje Kaufman.
 
Publikováno: 2. 11. 2021 | Počet přečtení: 458