Rosler MURR2 Schunk

Bridgestone – dobrodružný gen v gumě

Společnost Bridgestone představila dvě novinky z oblasti motocyklového sportu. První je cestovní pneumatika s offroadovým vzhledem Battlax Adventure Trail AT41, a druhá motokrosová pneumatika Battlecross X31 pro vysokou trakci a adhezi soutěžních jezdců.

 

Nový silniční plášť Battlax Adventure Trail AT41 je určen pro motocykly kategorie enduro. Odolná pneumatika, která zaujme svým offroadovým vzhledem, poskytuje skvělé výkony na suchém povrchu a neuvěřitelnou trakci, adhezi a brzdné výkony na mokru. To znamená jistotu bezpečného a komfortního cestování za všech povětrnostních podmínek.

Optimalizovaná konstrukce drážek zlepšuje odvádění vody ze stopy a přispívá k pozoruhodným provozním vlastnostem pneumatiky za deštivého počasí díky většímu průměrnému objemu drážek a jejich konzistentnějšímu zastoupení na styčných plochách. Nový tvar bloků zpomaluje opotřebení v ramenní oblasti, zatímco optimalizovaná konstrukce nárazníkového pásu ve spojení s novým dezénem zajišťuje vynikající stabilitu. Novinka AT41 používá směs pro cestovní pneumatiky – vzadu s technologií třísekční směsi. Výsledkem jsou excelentní provozní vlastnosti na mokru i suchu ve spojení s dlouhou životností.

Tyto pneumatiky budou k dispozici od února 2022 v devíti rozměrech (4 pro přední kolo, 5 pro zadní kolo). Všechny varianty nesou označení M+S. Široká nabídka variant těchto pneumatik tak pokrývá většinu motocyklů enduro v segmentu Adventure.Silniční novinka Battlax Adventure Trail AT41 je určena pro kategorii enduro.

Druhý přírůstek je směřován pro motokros. Jde o pneumatiku Battlecross X31, která dosahuje pozoruhodných provozních vlastností díky použití nejmodernějších technologií včetně technologie Castle Block, nového asymetrického dezénu, nově definovaných rozměrů a rozmístění speciálních hran mezi bloky dezénu a chladicích žeber.

Pneumatika X31 zvyšuje rychlost a poskytuje jezdcům ohromující trakci a adhezi, vyšší úroveň stability a širší rozsah optimálních provozních podmínek. Technologie Castle Block je použitá u bloků v ramenní oblasti přední pneumatiky a u všech bloků zadní pneumatiky. Její doplňkové konvexní bloky, vyčnívající z konvenčních bloků, optimalizují trakci díky maximálnímu hranovému efektu. Castle Block navíc zintenzivňuje tlak na styčnou plochu. Výsledkem jsou kromě pocitu jistoty na kluzkém povrchu a vyšší úrovně adheze také konzistentní provozní vlastnosti při častých změnách povrchu. Maximální hranový efekt zvyšuje adhezi při průjezdu zatáčkou a trakci v různých druzích terénu.Pneumatiku Battlecross X31 je směřována do motokrosového sportu.

Trakci pneumatiky zlepšuje také nový dezén běhounu s asymetricky uspořádanými bloky na zadní pneumatice. Menší podíl bloků na styčné ploše rozšiřuje rozsah optimálních provozních podmínek. Nově definovanými rozměry a optimalizovaným rozmístěním speciálních hran mezi bloky dezénu se zvětšila styčná plocha, zlepšila se charakteristika záběru pneumatiky na sypkém povrchu a zvýšila se adheze a trakce. Výsledná nižší tuhost běhounu navíc přispívá k vyšší stabilitě. Dalším novým prvkem jsou chladicí žebra na bočnici, kde výčnělky vytvářejí vzduchové turbulence, které účinněji ochlazují povrch pneumatiky. Tím se zpomaluje degradace provozních vlastností pneumatiky, která tak může podávat konzistentní výkony po celou dobu své životnosti. Tyto pláště budou k dispozici v šesti rozměrech od prvního čtvrtletí roku 2022.

 
Publikováno: 1. 11. 2021 | Počet přečtení: 159