Rosler MURR2 Schunk

Mustang Mach-E získal plný počet hvězd

Nezávislé autority Euro NCAP a Green NCAP udělily elektrickému Fordu Mustang nejvyšší možné hodnocení, v prvním případě za bezpečnost, ve druhém za šetrnost k životnému prostředí.

 

Nové elektrické SUV značky Ford ocenila pěti hvězdičkami jak nezávislá autorita, která se zabývá hodnocením bezpečnosti automobilů, tak nezávislá iniciativa podporující vývoj ekologicky šetrných a hospodárných vozů.

Výsledky v přísných bariérových zkouškách vynesly Mustangu Mach-E skóre 92 procent za ochranu dospělých a 86 procent za ochranu dětských cestujících. Vůz je sériově vybaven pokročilými asistenčními systémy, jako je inteligentní adaptivní tempomat s funkcí stop & go a vedením uprostřed jízdního pruhu, předkolizní asistent s automatickým brzděním před překážkou nebo systém udržování v jízdním pruhu s asistentem mrtvých úhlů. I to přispělo k celkovému hodnocení. Za technologie asistující při jízdě v pruzích obdržel tento elektromobil nejvyšší možné skóre.

Díky elektrickému pohonu, který neprodukuje žádné výfukové emise a umožňuje ujet na jedno nabití vzdálenost až 610 km, získal Mustang Mach-E plný počet bodů rovněž v kategoriích „index čistoty vzduchu“ a „index skleníkových plynů“, které jsou součástí celkového hodnocení Green NCAP. Index energetické účinnosti Mustangu Mach-E vyčíslila organizace Green NCAP na 94 procent (9,4 bodu z deseti možných), přičemž z laboratorních zkoušek se studeným i teplým startem vyšel s plným bodovým přídělem.

 
Publikováno: 1. 11. 2021 | Počet přečtení: 151