Rosler MURR2 Schunk

Sklad s největším množstvím různých typů robotů

26. října otevřela společnost Dextrum první robotizovaný sklad pro fulfillment v areálu logistického parku v Paskově. Návštěvníci měli možnost vidět, jak vypadá práce skladníka, když má k ruce tým robotů.

 
Nejprve bylo potřeba vylít dostatečně kvalitní a rovnou novou podlahu, která bude vhodná pro pohyb robotů. Dále byl oddělen prostor do samostatné protipožární zóny, instalovány kompletně nové rozvody elektrické, počítačové a wi-fi sítě, zaveden nový koncept vytápění a provedeno množství dalších prací, které každá rekonstrukce přináší.

Klíčovým úkolem však bylo vybudování robotizovaného skladu fungujícího na platformě AGV robotů, která komplexně řídí manipulaci ve skladu. Robotizací se mění celý koncept práce, kdy již skladníci nechodí do skladu, ale sklad takzvaně „chodí“ za nimi: regály (racky) jsou dováženy přímo k pracovníkům do určené oblasti, čímž se výrazně zefektivní jak příjem, tak expedice. Celý systém je řízen pomocí vyspělého WMS systému a nástroje pro řízení robotů WES/WCS.

Od analýz po plnou automatizaci

Celé řešení dodala a realizovala skupina Kvados Group a zahrnovala jak samotné vybudování elektrické i komunikační síťové infrastruktury, tak dodávku robotů pod vlastní značkou myFaber. Současně skupina dodala komplexní řídicí skladový a robotický systém na platformě produktů myStock WMS a myFaber. Také se postarala o vypracování celého konceptu řešení, projektové dokumentace, dodávku regálových systému, pracovišť pro kompletaci využívající prvky pick to light a laserových pointerů nebo balicích pracovišť.

Sklad v Paskově bude do budoucna sloužit mimo jiné jako laboratoř a místo pro testování nejmodernějších technologii v praxi. Při otevření bylo prezentováno také zařízení Cubiscan 325, které umí snadno a automatizovaně přenášet do systému data o rozměru a váze sortimentu a pořídit fotografii pro následné efektivní řízení logistiky.Firma představila i automatizovaný vozík myFaber AGV Forklift, který manipuluje s europaletami o váze až 2 tuny do výšky 5 metrů, ale hlavně je schopen s nimi manipulovat a nalézt je s tolerancí +/- 20 cm ve třech směrech proti umístění na navigační mapě. Unikátem je také řešení Hai Pick, které s využitím robotů manipuluje s přepravkami typu KLT nebo papírovými kartony.

To vše dělá z logistického areálu v Paskově sklad s největším množstvím různých typů robotů instalovaných na jednom místě přinejmenším v Česku a na Slovensku.Autonomní čisticí stroje značky GS od Bettaroe Robotics jsou schopny zametat nebo vytírat velké průmyslové plochy bez nutnosti lidské obsluhy.
 
Publikováno: 27. 10. 2021 | Počet přečtení: 193