Rosler MURR2 Schunk

Zaměstnanci Porsche ČR pomáhají, kde je třeba

Největší importér automobilů do ČR, Porsche Česká republika, se podílí intenzivně v dobrovolnických aktivitách, respektivě jeho zaměstnanci, kteří již v kůrovcem napadených brdských lesích vysadili téměř 3000 nových stromků a dokončovali práci na terapeutické zahradě pro SOS dětské vesničky.

 
Celkem se jich letos do dobrovolnických aktivit zapojilo 81, což je polovina všech zaměstnanců Porsche ČR.

V přírodní lokalitě zvané Baština se sešlo ve dvou říjnových dnech celkem čtyřiatřicet zaměstnanců Porsche ČR. Vysázeli téměř tři tisíce nových buků, které jsou daleko odolnější než původní kalamitou zničené smrkové porosty.

„Za dva dny odvedli pořádný kus práce, za kterou jim děkujeme. I díky jejich nasazení se nám podařilo rychleji zalesnit po kalamitě více brdských lesů, než jsme plánovali,“ řekl David Novotný, ředitel lesnické divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR (VLS), která Brdy spravuje. „Bylo skvělé si vyzkoušet zase něco jiného a zároveň pomoci,“ komentuje celou akci Jan Hurt, jednatel společnosti Porsche ČR, který se sázení také účastnil.Celkem čtyřiatřicet zaměstnanců vysázelo v Brdech na 3000 buků.

V rámci dobrovolnických dnů se zaměstnanci podíleli také na dokončení terapeutické zahrady ve školicím a terapeutickém centru SOS dětských vesniček. Sloužit bude dětem vyrovnávajícím se s raným traumatem, způsobeným např. odebráním z rodiny nebo pobytem v ústavní péči. Zaměstnanci Porsche ČR na zahradě postavili pískoviště a hudební stěnu, malovali brány, vyráběli gumová zvířátka nebo tvořili podklad pro vodní hrátky a pocitový chodníček. Úkolem terapeutické zahrady bylo vytvořit místo, které napomůže komunikaci mezi dětmi a jejich pěstouny či terapeutem.

Dobrovolnických dnů, kdy Porsche ČR poskytne jeden pracovní den za rok každému zaměstnanci na aktivní podporu sociálních a charitativních projektů, se letos účastnilo 81 zaměstnanců, kteří odpracovali celkem 648 pracovních hodin. Vedle výsadby stromků a dostavby terapeutické zahrady zaměstnanci v létě pohotově zareagovali na katastrofální tornádo na jižní Moravě, kde pomohli nejenom finančním darem, ale také oblékli pracovní rukavice a zapojili se přímo na místě.V rámci dobrovolnických dnů se podíleli také na výstavbě terapeutické zahrady pro SOS dětské vesničky.

Společnost Porsche ČR dlouhodobě a systematicky podporuje projekty přispívající nejen ke zlepšování životního prostředí, ale i zkvalitňování života obyvatel a udržitelného rozvoje. V letošním roce například pokračuje dlouhodobá podpora nadace Dobrý Anděl nebo spolupráce na projektu s Tomášem Satoranským a nadací VIZE 97. V minulých letech firma podpořila např. charitativní projekt Plešouni, Nadační fond Emil, Linku bezpečí, dětský domov v České Kamenici a Unhošti nebo Světové hry handicapované mládeže.
 
Publikováno: 27. 10. 2021 | Počet přečtení: 187