Rosler MURR2 Schunk

Všestranný objektiv formátu DX se zoomem

Společnost Nikon představila objektiv Nikkor Z DX 18–140 mm f/3,5–6,3 VR, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a všestrannost pro uživatele pracující se širokoúhlými a základními ohniskovými vzdálenostmi i teleobjektivy.

 
Tento pokročilý objektiv formátu DX je ideálním společníkem pro cestování a nabízí vynikající optiku pro fotografování blízkých i vzdálených objektů, což znamená, že jej lze použít v libovolných fotografických situacích – od rozsáhlých krajin až po detailní portréty.

Objektiv je ideální pro uživatele přecházející z fotografování chytrými telefony, je snadno použitelný a odstraňuje nutnost nošení rozměrné brašny s vybavením. Hmotnost objektivu je pouhých 315 g a rozsah jeho ohniskových vzdáleností 18–140 mm poskytuje optimální vyvážení mezi nízkou hmotností pro vynikající přenosnost a schopností zachytit všechny typické motivy při cestování.

Vestavěný systém redukce vibrací potlačuje účinky chvění rukou a fotoaparátu a umožňuje uživatelům fotografovat časy závěrky až o 5 EV delšími než obvykle. Výsledkem jsou ostré a nerozmazané snímky i za špatného osvětlení, ať již jde o zachycení atmosféry interiérů nebo fotografování panoramat nočních měst.

Objektiv rovněž podporuje záznam ostrých a plynulých videí, čímž se ještě více rozšiřuje jeho všestrannost. Automatické zaostřování je rychlé a v kombinaci s funkcí zaostřování s detekcí očí fotoaparátů řady Z brilantně zaostřuje přesně tam, kam potřebujete. Výsledkem je vynikající stopáž z cest a dobrodružných výprav.Objektiv formátu DX je konstruován s přihlédnutím k ochraně proti klimatickým vlivům a obsahuje účinné utěsnění proti prachu a kapající vodě, takže jej lze použít ve většině možných prostředí.
 
Publikováno: 13. 10. 2021 | Počet přečtení: 135