Rosler MURR2 Schunk

Panasonic: 5 nových PTZ kamer

Nová řada PTZ kamer od společnosti Panasonic nabízí vysoce kvalitní videokomunikaci ve 4K rozlišení, plynulý vertikální a horizontální pohyb nového patentovaného motoru „direct drive“ a až 24násobný optický zoom.

 
Společnost Panasonic oznámila rozšíření své nejúspěšnější řady PTZ kamer o pět nových modelů, které reagují na nové požadavky trhu. Integrované 4K kamery AW-UE80W/K, AW-UE50W/K, AW-UE40W/K, AW-UE20W/K a integrovaná HD kamera AW-HE20W/K uvede na trh postupně od prvního čtvrtletí roku 2022. Všechny kamery mají nový patentovaný systém pohonu „direct drive“ založený na vlastní technologii, který zajišťuje tichý a plynulý chod ve vertikálním i horizontálním směru.

Vzhledem k tomu, že se organizace musely přizpůsobit zrychlujícímu se digitálnímu prostředí, kvalita přenosu videa se stala obzvláště důležitou pro vzdělávání, živé akce i vysílání. Čistého obrazu a dynamické tvorby obrazu lze dosáhnout pouze pomocí technologie otáčení, naklápění a zoomování. To umožňuje zlepšit kvalitu on-line komunikace a navést pocit, že se posluchač nachází ve stejné místnosti jako řečník.

Modely AW-UE40, AW-UE50 a AW-UE80 budou mít 24násobný optický zoom a až 36násobný chytrý zoom a také pozorovací úhel 74,1°, který umožňuje použití ve vnitřním i venkovním prostředí. Nejnovější generace optické stabilizace obrazu (OIS) zajišťuje vynikající stabilitu. Všechny kamery budou podporovat PoE, což umožňuje řešení s jedním kabelem, kdy lze do kamery a z kamery přenášet obraz, zvuk, ovládání a napájení prostřednictvím jediného ethernetového připojení.

Nová řada bude podporovat nejnovější video protokoly založené na protokolu IP, včetně NDI|HX verze 2 a v případě modelu AW-UE80 i NDI s plnou šířkou pásma. Vedle protokolů RTMP a RTMPS bude podporován také protokol SRT. Kamera AW-UE80 bude také podporovat protokol FreeDpro zajištění integrace se systémy rozšířené a virtuální reality spolu s funkcemi videa 4K/50p.

Kamera AW-UE20W/K s podporou 4K a integrovaná HD kamera AW-HE20W/K jsou základní PTZ kamery vyrobené speciálně pro firemní trh a trh vyššího vzdělávání. Oba modely jsou vybavené širokoúhlým objektivem, nejnovějšími certifikacemi protokolu IP a konektivitou pro SDI, HDMI, USB a IP.Ekosystém řešení firmy umožňuje hladké zavedení nových PTZ kamer do stávajících kamerových systémů, což zahrnuje použití s dálkovými ovladači kamer, centralizovaným řídicím softwarem PTZ Control Center a softwarem pro automatické sledování prezentací a přednášek, který umožňuje rozpoznávání obličeje a rozpoznání lidského těla.
 
Publikováno: 13. 10. 2021 | Počet přečtení: 139