murr Schunk

Elektronická stavebnice přichází s novinkou

Český startup 3Dsimo zahájil prodej nové verze úspěšné stavebnice Boffin Magnetic s přídomkem Lite, která je zábavnější a kreativnější. Verze Lite disponuje novinkou v podobě fixy s vodivou barvou, která slouží k nakreslení některých funkčních součástek.

 
Boffin Magnetic Lite je určen pro malé i větší technologické nadšence, kteří s ní mohou sestavovat stovky připravených elektronických projektů nebo pomocí fixky vymýšlet svoje vlastní. Stavebnici ocení jak rodiče s dětmi, tak i školy a zájmové kroužky, kterým může sloužit jako hravá edukační pomůcka na rozvoj technického myšlení i kreativity.Stavebnice je ryze českým produktem a cílí na podporu a rozvoj kreativního myšlení u dětí a dospívajících a snaží se jim přiblížit fungování světa techniky, který dětem někdy může připadat komplikovaný. Právě potřeba komplexnějšího technického vzdělávání se postupně začíná promítat i do rámcových vzdělávacích programů na základních a středních školách, kde kromě klasických „dílen” dostávají prostor i moderní technologie jako 3D tisk nebo robotika. Stavebnice je tak jednou z cest, jak pomoci rozvíjet technické znalosti a dovednosti dětí formou, která bude nejen vzdělávat, ale i bavit.

Boffin Magnetic Lite funguje na principu magnetismu a vodivých ploch, což zajišťuje jednoduché a stabilní propojení součástek. Největší inovací oproti předchozí verzi je fixa s vodivou barvou, která umožňuje dokreslení některých dílů, jako jsou propojky, odpor nebo tlačítka, na podložku či papír. Po nakreslení se obrázek stává plně funkčním prvkem a nahrazuje vybranou součástku. V nové odlehčené verzi tak lze některé komponenty nahradit právě fixou s vodivou barvou s nízkým odporem 1Ω na 1cm². Fixu lze zakoupit i samostatně.

Sada obsahuje magnetickou podložku a 30 základních komponentů, pomocí kterých lze sestavit až 150 projektů různé obtížnosti, se kterými pomůže praktická brožura. Pomocí stavebnice se tak dá změřit reakční doba člověka, vodivost předmětů okolo nás nebo třeba vytvářet futuristické hudební projekty.Celá elektronická stavebnice je vyvinuta tak, aby se každý naučil, k čemu je která součástka určena a jak funguje. Díky vodivému fixu je také jednodušší zkoušet a vymýšlet své vlastní projekty. Stavebnice tak není limitována omezeným počtem řešení a každý vlastní projekt přispívá v sebezdokonalování v elektrotechnice.

Jak stavebnice Boffin Magnetic Lite funguje, se můžete podívat ZDE

 
Publikováno: 11. 10. 2021 | Počet přečtení: 507