murr Schunk

Projekční plátna mohou být až 50 metrů široká

Americká společnost Screen Innovations představuje projekční plátna XL velikosti, které mohou dosahovat rozměrů až 4,8 x 49,9 metru. Díky technologii ALR (Ambient light rejection) poskytují působivý divácký zážitek.

 
Hlavním rysem plátna Screen Innovations Slate XL je celistvost a jednoduchost instalace a správy. Sestavit velkou plochu např. z LCD obrazovek je výrazně složitější; nemluvě o tom, když se jedna obrazovka rozbije a musí se vyměnit.

Tým vývojářů Screen Innovations přišel s obří projekční plochou, která vyniká svou celistvostí, neutralitou barev, mikro-texturou a v neposlední řadě i schopností potlačit ambientní světlo. Rozměry plátna Slate XL mohou být na výšku 4,8 m a na šířku až 49,9 m, navíc bez jakéhokoliv švu. I při této velikosti si ovšem zachovává veškerou obrazovou kvalitu pláten Slate.

Dvoudílný projekční systém pracuje s jedním zdrojem obrazu a jedním zobrazovacím povrchem. V kontrastu k tomu stojí právě LCD video stěny, jejichž složitost vede k exponenciálně vyšší pravděpodobnosti nějaké poruchy. Každá obrazovka musí mít totiž svůj vlastní zdroj napájení a přívod signálu, což znamená dva kabely na každou obrazovku.Instalace konkurenčních LED videostěn je také velmi složitá. Jsou náročné energeticky - je nutné používat vyhrazené obvody, montované napájecí zdroje a tak dále. A jakmile toto všechno zajistíte, musíte se ještě ujistit, zda máte k dispozici dostačující chlazení obrazovky, neboť tento systém produkuje také obrovské množství tepla. Bez vysokých nároků se neobejde ani samotná montáž obrazovek, kdy je třeba vzít v úvahu hmotnost celého systému, použít účinné úchyty, případně dořešit vyztužení stěn.
 
Publikováno: 4. 10. 2021 | Počet přečtení: 464