murr Schunk

Tepelné čerpadlo Acond získalo ocenění

Prestižní české ocenění Grand Prix, udělované v rámci stavebního veletrhu For Arch, tento rok putuje do jihočeského Milevska. Jednu ze čtyř letos udělovaných cen získala společnost Acond za inovativní tepelné čerpadlo Acond Pro R.

 
Vyhlášení výsledků proběhlo 22. září na slavnostním galavečeru v Kongresovém sále výstaviště v Letňanech. Zájem nezávislé odborné poroty vzbudil tichý a ekologický chod čerpadla, kvalitní provedení a parametry, které technologii posouvají na novou úroveň.

„Progresivních produktů a nejmodernějších technologií je na veletrhu For Arch tradičně každý rok celá řada, proto si nesmírně vážíme toho, že letos padla volba právě na naše tepelné čerpadlo. Rozhodli jsme se jít cestou kvality a inovací a zájem odborné veřejnosti i klientů nám ukazuje, že jsme zvolili správný směr,“ uvádí Jakub Tykal, marketingový ředitel společnosti Acond. Oceněné tepelné čerpadlo Acond Pro R disponuje velmi tichým chodem s hodnotou akustického výkonu pouhých 49,3 dB, výkonem až 18 kW a ekologickým chladivem propan R290, které nenarušuje ozónovou vrstvu.Díky špičkovému scrollovému kompresoru dokáže čerpadlo navíc při venkovní teplotě -15 °C připravit vodu o 70 °C bez nutnosti elektrického ohřevu. Oceněné české tepelné čerpadlo tak svými parametry a kvalitním provedením překonává mezinárodní konkurenci.

Společnost Acond je český výrobce tepelných čerpadel, klimatizací i topných systémů, které vyrábí a instaluje. Jejich tepelná čerpadla nikoho neruší, nezreznou a vydrží. Topí v mrazech do -22 °C bez zapnutí elektrokotle. Čerpadlo je připojeno na dispečink a nepřetržitě pod dohledem. Ovládání je možné i mobilem.

 
Publikováno: 30. 9. 2021 | Počet přečtení: 454