murr Schunk

Kamery s ochranou proti výbuchu s celosvětovou certifikací

Společnost Axis Communications představuje dvě nové kamery s ochranou proti výbuchu, které jsou navrženy tak, aby monitorovaly rozsáhlé oblasti a odeslaly upozornění, kdykoli je detekován požár nebo kouř.

 
Kamery jsou ideální pro aplikace v oblasti zdraví, bezpečnosti a životního prostředí (HSE) v potenciálně hořlavých oblastech a mají celosvětovou certifikaci Ex.

První novinka v podobě PTZ kamery XPQ1785 poskytuje dokonalý přehled o situaci v místě instalace. Nabízí rozlišení 1080p s 32× optickým zoomem a 360° nepřetržité otáčení a naklánění o rychlostí až 200°/s. Druhá novinka, kamera XFQ1798, je pevná s výkonným, extrémně světlocitlivým 4/3" obrazovým snímačem a vynikajícím rozlišením 4K při 30 snímcích za sekundu.

Oba modely mají 5letou záruku a jsou celosvětově certifikovány jako kamery třídy I/II/III Div 1 a zóny 1.21, IIC, IIIC z nerezové ocele (316L) pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (podle NEC, CEC, IECEx, ATEX a dalších). Díky vestavěné analytické funkci detekce kouře neustále monitorují jakékoliv známky začínajícího požáru v potenciálně hořlavém prostředí a v případě jeho zjištění vyšlou automatické upozornění, čímž pomáhají chránit personál a snižují nebezpečí pomocí včasné reakce.

Tyto robustní modely s ochranou proti výbuchu pomáhají chránit výrobní procesy na dálku a zajišťují, že pracovníci jsou do omezených a potenciálně výbušných prostředí vysíláni pouze v případě skutečné potřeby. S hlavním napájením (110–230 V) a sítí (Ethernet + port SFP pro optiku/koaxiální kabely) připojené přímo do kamery není potřeba další zdroj napájení.Novinky jsou prvními přírůstky v této řadě produktů od doby, kdy v dubnu 2021 společnost oznámila svůj záměr vyvíjet vlastní bezpečnostní kamery a zařízení chráněné proti výbuchu prostřednictvím nové dceřiné společnosti Axis Ex AB. Při výrobě vlastních zařízení může nyní Axis převzít plnou odpovědnost za design a kvalitu produktu. Také může nabídnout až 5letou záruku, což je neobvykle dlouhá záruční doba na trhu kamer chráněných proti výbuchu. Po provedení auditu systému řízení kvality ve společnosti a shledání shody s normami ISO9001 a ISO 80079-34, jsou produkty Axis certifikované pro použití kdekoli na světě, na rozdíl od některých jiných zařízení chráněných proti výbuchu, které jsou certifikované pouze pro použití v konkrétních oblastech a které má společnost Axis v portfoliu od roku 2015.
 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet přečtení: 491