Rosler MURR2 Schunk

Prémiové televizory Mini LED v rozlišení 8K

Výrobce televizorů TCL Electronics oznámil uvedení nejnovějších modelů Mini LED řady X, konkrétně X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K, které byly představeny v rámci on-line konference Transcend Vision.

 
Řada X92 Pro bude k dostání ve velikosti úhlopříčky 85 palců, řada X92 pak v 65 a 75 palcích. Na trh budou uvedeny nejen v Evropě, ale také v Austrálii, Saudské Arábii a dalších zemích.

Technologie Mini LED použitá u řady X poskytuje divákům nepřekonatelný zážitek při sledování, kdy je více kontrastních ovládacích zón vytvořeno diodami LED, které jsou mnohem menší a v mnohem větším počtu. V důsledku má pak obraz více detailů, zářivou svítivost a širší rozsah HDR (High Dynamic Range).

Řada X92 Pro OD Zero Mini LED má diody LED 700krát menší (ve srovnání s TCL X915 8K QLED) než konvenční LED. To umožňuje vyrobit nepředstavitelně tenký panel s ultra tenkým profilem pro výjimečný zážitek.Nové televizory získaly certifikace asociace 8K, které garantují skutečný zážitek v rozlišení 8K. Nabízí nejen rozlišení 8K, ale také 8K upscaling pro více digitálního obsahu s nejlepší dosažitelnou čistotou obrazu, a to díky displeji 8K 120 Hz. S technologií TCL QLED vylepšuje barevný objem o 100 % za použití více než jedné miliardy barev. Všechna zobrazení jsou reprodukována s neuvěřitelnou hloubkou odkazující na 3D rozměr.

Pro nejvyšší zvukový zážitek je řada X92 Pro vybavena jedinečným audio systémem 5.1.2 s 25 reproduktory a hudebním výkonem 160 W, zvuk pak dosahuje kvalit pódiového zvuku. Disponuje také audio systémem 2.1 s výkonem 60 W s výkonným zvukovým přednesem.

Obě řady, X92 a X92 Pro, jsou vybaveny špičkovým audio systémem, který využívá hardware Onkyo a další technologie včetně Dolby Atmos.Řada X má integrovaný režim Game Master Pro pro novou generaci hráčů. Prvky Game Master Pro zahrnují dále rozhraní HDMI 2.1 a připojení Wi-fi 6 pro bezproblémové zobrazovaní i během rychlých herních scén s nízkou prodlevou odezvy.
 
Publikováno: 24. 9. 2021 | Počet přečtení: 269