Rosler MURR2 Schunk

Bell dokončil dodávku strojů pro Námořní pěchotu USA

Společnost Bell Textron úspěšně realizovala 100. po sobě jdoucí včasnou dodávku stroje AH-1Z pro americkou námořní pěchotu. Jde o součást sériového programu, který běží již čtvrtým rokem.

 
Tohoto milníku se podařilo dosáhnout díky úzké koordinaci s výrobními a montážními závody, odbory, všemi dodavateli a vládními partnery. Řadu lehkých útočných a užitkovými vrtulníků H-1, které poskytují námořní pěchotě podporu, tvoří stroje AH-1Z Viper a UH-1Y Venom. Jednou z jejich hlavních charakteristik je 85% shodnost dílů mezi oběma typy vrtulníků. Díky tomu postačuje k jejich provozu a údržbě relativně malý tým.Bell s partnery z týmu Viper/Venom spolupracují s námořní pěchotou na programu lehkých/útočných vrtulníků H-1 (PMA-276), aby poskytli integrované řešení a zvýšili její bojovou účinnost a připravenost. Kromě včasných dodávek sériových strojů Bell přímo podporuje plánovanou údržbu a rovněž pracuje na modernizaci letounů, aby mohl Námořní pěchotu Spojených států vybavit nejnovější dostupnou technologií.

V současné době Bell pracuje na programu americké námořní pěchoty (U.S. Marine Corps Program of Record, POR) a předpokládá, že výroba strojů H-1 pro námořní pěchotu potrvá až do roku 2022. Smlouva na dodávku vrtulníků H-1 se týká celkem 349 strojů, z toho 160 letounů UH-1Y a 189 letounů AH-1Z.Zároveň Bell pokračuje v jejich výrobě pro zahraniční vojenské zákazníky: jedná se o stroje AH-1Z pro Bahrajnské království a smíšenou flotilu strojů AH-1Z a UH-1Y pro Českou republiku.
 
Publikováno: 23. 9. 2021 | Počet přečtení: 256