Rosler MURR2 Schunk

Nový styl Mazdy CX-5 2022

Začátkem roku 2022 se dočkáme uvedení na trh nové, výrazně modernizované verze prostorného a dynamického SUV značky Mazda CX-5, která přinese technologii výběru jízdního režimu Mi-Drive a dokonalejší jízdní dynamiku.

 
Díky technologii Mi-Drive (Mazda Intelligent Drive select) může řidič rychlým stisknutím spínače vybírat nejvhodnější jízdní režim. Některé úrovně výbavy se systémem i-Activ AWD nabízí také terénní režim Off-road pro přirozenější jízdu na nezpevněných nebo kluzkých vozovkách.

Inovovaný model čerpá z koncepce nejnovější generace konstrukce vozidla, Skyactiv-Vehicle Architecture, která zahrnuje nový tvar karoserie, nový typ odpružení a sedadel, zvyšuje jízdní komfort a snižuje únavu řidiče. Výrazně odtlumen byl i hluk uvnitř vozidla, což se projeví zejména např. při jízdě na štěrku.

Čelu nové CX-5 pro rok 2022 vévodí nová robustní trojrozměrná maska, lemovaná typickými dynamickými liniemi. Úpravu stylizace zaznamenaly i přední a zadní světlomety. Tři nově definované úrovně výbavy Newground, Homura Plus a Takumi Plus se liší detaily exteriéru, takže dávají autu pokaždé lehce odlišný charakter.

Uvnitř lze najít bezdrátovou nabíječku telefonů Qi ve středové konzole. Ukládání zavazadel a předmětů do vozidla je snadnější díky tomu, že je nyní nákladová hrana v úrovni dna zavazadlového prostoru. To je navíc oboustranné a odklápěcí.

Modernizovaná bude i řada bezpečnostní výbavy, např. systém i-Activsense bude zahrnovat také inteligentní tempomat CTS (Cruising & Traffic Support), který pomáhá snižovat únavu řidiče díky asistenčnímu systému, jež dokáže ovládat jak pedál plynu, tak i brzdový pedál a řízení a tím chytře asistuje při popojíždění v dopravní zácpě. V neposlední řadě byly vylepšeny také přední adaptivní LED světlomety (ALH).Díky neustálým změnám a postupnému modernizování každého aspektu vozidla se Mazda CX-5 stala ústředním modelem značky. Z ročních prodejů v Evropě představuje zhruba 21 %.
 
Publikováno: 16. 9. 2021 | Počet přečtení: 280