murr Schunk

Cebia je již 30 let na českém trhu

Společnost Cebia, které se podařilo zabezpečit proti krádeži více než půl milionu aut, a pomohla milionům lidí před tím, aby se stali oběťmi podvodu při koupi ojetého vozu, působí na českém trhu už 30 let.

 
Firmě se podařilo zabezpečit proti krádeži více než 500 000 aut, milionům lidí pomohla zjistit historii vozu a ochránit je před tím, aby se stali oběťmi podvodu, shromáždit přes 1 300 000 000 dat o ojetých vozech z Česka i ze zahraničí, a vytvořit největší systém na prověřování historie ojetých aut na českém i evropském trhu.

V posledních letech rozvíjela Cebia zejména systém AutoTracer sloužící pro prověřování historie ojetých vozů. V posledních dvou letech se AutoTracer vyvinul v evropský systém, v němž lze nalézt nejen data o českých autech, ale o vozech z 20 zemí světa. Každý měsíc systém registruje 150 000 dotazů na historii ojetých vozů jen z řad koncových zákazníků.

Společnost Cebia pomáhá motoristům s bezpečným nákupem ojetých vozidel dlouhodobě. Kromě prověřování historie ojetých vozů nabízí i řadu dalších služeb pro identifikaci a ocenění vozidel či prověřování jejich původu a originality. Přes společnost Cebia si lze také zkontrolovat, zda majitel vozidla či nemovitosti není v exekuci. V prosinci roku 2017 spustila pro motoristy mobilní aplikaci Carolina, která pomáhá s údržbou vozidla – např. hlídá důležité termíny, eviduje výdaje a počítá ekonomiku provozu, ocení vozidlo, upozorní na svolávací akci výrobce či pomůže na cestách.

Cebia zajišťuje také různé formy zabezpečení vozidel – vedle bezpečnostního značení skel nabízí také satelitní systémy Cebia SAT, UNIQA SafeLine a Allianz BonusDrive. Společnost je výhradním představitelem Systému OCIS (Open Car Information System) v ČR a SR. Systém OCIS používají partneři Cebia po celém světě jako nástroj pro evidenci a výměnu dat o vozidlech. Zabývá se rovněž vytvářením a programováním nástrojů pro přední makléřské společnosti na trhu v ČR a poskytuje řadu služeb pro pojišťovny a leasingové společnosti.„Dnes je tomu 30 let, co jsme založili Cebii a já bych chtěl moc poděkovat všem našim zákazníkům za to, že využívají naše služby a pomáhají nám k dalšímu rozvoji. Poděkovat bych chtěl také našim obchodním partnerům z řad pojišťoven, leasingových a finančních společností, výrobců vozidel, prodejců vozidel a autobazarů, autorizovaných i neautorizovaných servisů a všem dalším, kteří nám umožnili se 30 let rozvíjet, a věřím, že jim poskytujeme kvalitní a užitečné služby, což chceme činit i nadále,“ říká Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia, která je na českém trhu dlouhodobě lídrem v prověřování původu a historie vozidel.

Až do letošního roku byla Cebia ve vlastnictví původních zakladatelů, koncem února se ji rozhodli zakotvit pod křídla českého technologického holdingu EAG ze skupiny Portiva, která mimo jiné vlastní prodejce ojetých vozů Carvago a v minulých letech odkoupila softwarové platformy TEAS a Autosoft.

Do systému AutoTracer se podařilo Cebii získat už 1,3 miliardy dat o ojetých autech z Česka i ze zahraničí a stát se tak největším systémem pro prověřování historie vozidel na evropském trhu!
 
Publikováno: 14. 9. 2021 | Počet přečtení: 456