murr Schunk

Dorozumívací systém Vokkero Guardian Show

Značka profesionálních komunikátorů Vokkero přináší na český trh zbrusu nový model Vokkero Guardian Show, který byl vyvinutý na základě zkušeností s uživateli komunikačních systémů z prostředí koncertních turné, filmu a broadcastu.

 
Cílem vývojářů bylo do detailů porozumět potřebám profesionálů z oboru AV techniky a zohlednit jejich potřeby a poznatky z praxe. Výsledkem této snahy je zbrusu nový model Vokkero Guardian Show, který je vysoce výkonný, přitom dostupný plně duplexní bezdrátový komunikační systém.

„Řada Show je postavená na ověřené platformě Guardian, kterou se díky mimořádné týmové práci všech konstruktérů podařilo přizpůsobit potřebám filmu, touringu a také divadelního provozu. Výsledkem je systém, který je svým řešením, možnostmi, odolností a snadným ovládáním, šitý doslova na míru požadavkům audiovizuálního průmyslu,“ říká Jan Šafařík ze společnosti Audiopro, která značku Vokkero na českém trhu zastupuje.Ve verzi Vokkero Guardian Show najdete tři různé provozní režimy pro tři různá prostření: Rigging (eliminace impulzního hluku), Live (eliminace trvalého hluku) a Studio (tiché prostředí).

Každý zvukový nebo přenosový parametr je možné nastavit buď jednotlivě u každého beltpacku, nebo hromadně přes intuitivní dotykové menu konfigurační jednotky. Novinkou je také funkce Voice Priority, která umožňuje upřednostnit jeden z komunikátorů před ostatními, tedy např. hlas režiséra.Komunikátory pracují v klidné části bezlicenčního pásma UHF (lze je na koncertech koordinovat s ostatními vysílači) a podle místních omezení je u nich možné nastavit na vysílací výkon v rozsahu od 10 do 500 mW. Každý kanál poskytuje komunikaci pro neomezený počet uživatelů s možností rozdělení do čtyř podskupin a spolehlivý dosah přesahuje 1,2 km. Komunikátory je do prostření koncertních turné rovněž možné vybavit odolným přepravním kufrem s výplní na míru počtu komunikátorů a headsetů.
 
Publikováno: 13. 9. 2021 | Počet přečtení: 429