murr Schunk

Bridgestone uzavírá partnerství s EVBox Group

Nové dlouhodobé partnerství mezi společnostmi Bridgestone a EVBox je zaměřené na rozšiřování nabíjecí infrastruktury pro elektrická vozidla v Evropě. V příštích pěti letech mají vybudovat až 3500 nových nabíjecích přípojek.

 
Oba partneři vybudují společně 3500 nových nabíjecích přípojek v evropské maloobchodní a servisní síti Bridgestone, která zahrnuje přední značky Speedy a First Stop. Realizace pětiletého projektu bude zahájena ve Francii a Itálii a postupně se rozšíří i do Velké Británie, Německa, Polska, Španělska a dalších evropských zemí. Bridgestone tak činí další krok ve snaze podporovat rozšíření elektromobility v rámci svého úsilí přispívat k utváření trvale udržitelné budoucnosti mobility.

Nová nabíjecí síť bude zahrnovat nabíjecí stanice pro normální i rychlé nabíjení umístěné ve strategických lokalitách a dostupné všem řidičům soukromých i fleetových elektromobilů. Rychlonabíjecí stanice umožní rychlé nabíjení na frekventovaných dálkových trasách. Realizaci vytyčených cílů usnadní partner společnosti EVBox, firma TSG, která je evropským lídrem v oblasti technických služeb pro řešení mobility. TSG bude hrát hlavní roli v celém procesu výstavby i následné údržby nabíjecí infrastruktury pro elektromobily v evropské maloobchodní a servisní síti Bridgestone.Řidiči elektromobilů budou mít díky tomuto partnerství snadný přístup k jedné z největších evropských nabíjecích sítí, kterou tvoří více než 130 000 veřejných nabíjecích přípojek a 3500 nových nabíjecích přípojek, a to v rámci jednoho řešení – speciální karty nebo aplikace pro mobilní telefony na základě softwaru pro správu nabíjení společnosti EVBox.

Aplikace (nebo karta) je pro uživatele mimořádně praktickým, komfortním a efektivním nástrojem, který jim umožní snadné nabíjení v celé Evropě. Jejím benefitem je také přehledné vyúčtování spolu se snadnou úhradou prostřednictvím jedné centralizované platformy, která navíc poskytuje data o nabíjení. Uživatelé mohou s jedním řešením cestovat z Madridu až do Helsinek.

Maloobchodní síť Bridgestone bude navíc díky partnerství nabízet řidičům elektromobilů domácí stanice pro nabíjení včetně možnosti montáže. Bridgestone tím ještě více zintenzivní své úsilí o zlepšování dostupnosti elektromobilů jako trvale udržitelnějšího způsobu mobility.

Bridgestone spatřuje v elektromobilech obrovskou příležitost ke snižování emisí CO2 a ke zvyšování ekologické udržitelnosti mobility, obzvláště s přihlédnutím k prognózám, podle nichž budou elektromobily v roce 2025 tvořit 20 % prodaných nových osobních automobilů. Stále však existuje mnoho překážek, které je nutné překonat, aby bylo možné zrealizovat zcela elektrickou budoucnost.

Ve svém každoročním výzkumu akceptace elektromobilů v Evropě Bridgestone zjistila, že 50 % respondentů, kteří neuvažují o zakoupení elektromobilu, uvedlo jako důvod nedostatečnou nabíjecí infrastrukturu. EU na tuto výzvu odpověděla legislativním balíčkem „Fit for 55“, který od členských států vyžaduje, aby nabíjecí síť rozšiřovaly v souladu s očekávanými prodeji automobilů s nulovými emisemi. Cílem je vybudovat v pravidelných odstupech nabíjecí přípojky a plnicí stanice na nejvýznamnějších dálnicích.Christophe de Valroger, viceprezident společnosti Bridgestone EMIA, odpovědný za maloobchod, k oznámení partnerství s EVBox uvedl: „Bridgestone pomáhá realizovat elektrickou budoucnost partnerstvím s předními výrobci elektromobilů, pro něž vyvíjí prémiové pneumatiky a trvale udržitelné technologie, které splňují specifické požadavky elektromobilů. Klíčovou součástí tohoto úsilí je také budování maloobchodní a servisní sítě, aby byla opravdu připravena na elektromobilitu. Díky tomuto partnerství budeme podporovat tolik potřebné rozšiřování evropské nabíjecí infrastruktury a poskytovat řidičům soukromých i fleetových elektromobilů pohodlí a efektivitu, které požadují. EVBox je od roku 2010 lídrem vznikajícího odvětví nabíjení elektromobilů, a pro nás je tedy rozhodně správným partnerem.“
 
Publikováno: 13. 9. 2021 | Počet přečtení: 415