murr Schunk

Nejrebelštější studie elektromobilu Cupra

Model Cupra UrbanRebel Concept posouvá hranice svou nejradikálnější interpretací městského elektromobilu. Závodní vůz kombinuje elektrifikaci, trvalou udržitelnost a sportovní výkony se vzrušující estetikou virtuálního světa. Studie bude odhalena na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově.

 
Studie Cupra UrbanRebel Concept přiblíží budoucí designový styl městského elektromobilu, který bude představen v roce 2025. Motoristický sport je klíčovou součástí DNA značky Cupra, která se proto rozhodla, že svou vizi 100% městského elektromobilu představí nejprve v podobě závodního vozu UrbanRebel Concept s odvážným a ostrým vzhledem.

CUPRA UrbanRebel Concept vychází z designu 100% městského elektromobilu, který bude uveden na trh v roce 2025. Sériově vyráběná verze pro silniční provoz využije krátkou platformu MEB koncernu Volkswagen a nabídne nevšední kombinaci ohromujícího designu a dynamiky.Studie reprezentuje revoluční přechod značky k progresivnějšímu designu při zachování hodnot, jimiž se vyznačují všechny modely Cupra. Tato závodní verze ovlivní podobu sériově vyráběného městského elektromobilu, ale klíčové prvky byly pozměněny, aby vozu vtiskly ještě rebelštější charakter.

Studie vyrůstá z designové filozofie značky. Její originální design umocněný elektrickou érou vyniká díky ohromujícím a atletickým liniím ve spojení s odvážným výrazem na základě genderově neutrálního přístupu.Tvář vozu je zvýrazněna novými trojúhelníkovými prvky ve světlometech. Tvarové řešení oken vytváří vizuální podobnost s přílbou. Plynulou návazností ploch oken na ostatní části vozu vzniká dojem plovoucí střechy. Z profilu vůz zaujme atletickými proporcemi díky klínové linii od střešního sloupku C k předním dveřím s diagonálně skulpturálními povrchy, které vytvářejí kontrast napětí. Při pohledu zezadu ukazuje atletická ramena v nové interpretaci designu. Záď se vyznačuje ikonickým designem díky horizontálním proporcím. K impozantnímu ostrému vzhledu přispívá velký spoiler ve stylu závodních vozů z virtuálního světa.Koncepční vůz v závodním přestrojení s vnější délkou 4080 mm, šířkou 1795 mm a výškou 1444 mm naznačuje proporce budoucího městského elektromobilu. Poskytuje trvalý výkon 250 kW a špičkový výkon až 320 kW. Z nuly na 100 km/h dokáže zrychlit za pouhých 3,2 sekundy.
 
Publikováno: 10. 9. 2021 | Počet přečtení: 457