murr Schunk

Nová Astra 6 se objeví začátkem roku

Opel představil ve světové on-line premiéře Astru šesté generace. Jde o další model německé automobilky, který potvrzuje její trend elektrifikace celého portfolia. Astra se bude nabízet také jako plug-in hybrid a později jako elektromobil.

 
Nový generální ředitel automobilky Opel Uwe Hochgeschurtz, který se oficiálně ujal své funkce prezentací novinky, nastínil, že v roce 2023 bude portfolio doplněno bateriemi poháněnou Astrou-e.

Od počátku prodejů v roce 2022 bude nová Astra 6. generace nabízená s širokou paletou efektivních zážehových a vznětových motorů. Výkonová škála sahá od 81 až po 165 kW. Dokonce už byla stanovena základní cena pro německý trh, která startuje na částce 22 465 eur, cena pro tuzemský trh bude oznámena později.

Novinka, která je postavena na nejnovější multi-energetické flexibilní platformě EMP2, je dlouhá 4374 mm a široká 1860 mm, je tedy delší jenom o 4,0 mm oproti vybíhajícímu modelu. Zato rozvor narostl o 13 mm na 2675 mm, což se projevilo především na prostoru pro nohy vzadu sedících pasažérů. I přes „svalnatý“ design je Astra navýsost praktickým vozem, jehož zavazadlový prostor s výškově nastavitelnou podlahou nabízí při sklopených zadních sedadlech objem až 1250 litrů.

Stejně jako přechozí Astra uvedená na trh v roce 2015 přináší novinka do své kompaktní třídy inovace, které zákazníci znali pouze z dražších vozidel vyšších segmentů. Například nejnovější verze adaptivních světlometů Intelli-Lux LED Pixel pochází přímo z vlajkové lodi Insignia a se 168 LED elementy jde o špičkovou technologii v kompaktní i střední třídě.Astra nové generace zaujme dynamickým a „svalnatým“ designem, a také novou „tváří“ značky – „Opel Vizor“. Vyjede jako sportovní pětidveřový hatchback, který nabízí více prostoru než předchůdce.
 
Publikováno: 10. 9. 2021 | Počet přečtení: 452