murr Schunk

Volvo rozšiřuje nabídku o elektrické XC40 Recharge

Automobilka představila jednomotorovou variantu svého čistě elektrického kompaktního SUV Volvo XC40 Recharge s pohonem předních kol. Jde o další části cesty, v rámci níž švédský výrobce usiluje o to, stát se do roku 2030 výrobcem výhradně plně elektrických vozů.

 
Nové Volvo XC40 Recharge představuje již druhou čistě elektrickou variantu modelu XC40, čímž se připojí k modelu XC40 Recharge Twin, které je, jak již název napovídá, opatřeno dvěma motory. Zmíněná varianta s jedním motorem bude vybavena akumulátorem o kapacitě 69 kWh, přičemž nabídne výkon 231 koní a předpokládaný dojezd na jedno nabití kolem 400 km (dle metodiky WLTP). Akumulátor vozu bude možné prostřednictvím rychlonabíjecích systémů nabít z 10 % jeho kapacity na 80 % přibližně během 32 minut.

Obě varianty modelu XC40 Recharge prošly od svého uvedení v loňském roce celou řadou různých změn provedených v rámci softwaru a pohonné jednotky, čímž došlo ke zlepšení efektivity a prodloužení dojezdu. To ve výsledku znamená, že si budou zákazníci bez ohledu na svůj styl řízení užívat citlivé reakce silného pohonného ústrojí a výborně vyvážený výkon. O uvedená vylepšení nepřijdou díky aktualizacím na základě vzdáleného přístupu ani zákazníci, kteří si již Volvo XC40 Recharge zakoupili.

Novinka s jedním motorem je nyní v prodeji na vybraných trzích, přičemž bude v rámci nové obchodní strategie dostupná k objednání on-line prostřednictvím webových stránek volvocars.cz.

Obě varianty modelu XC40 Recharge budou dodávány s nabídkou služeb, které zahrnují položky, jako jsou servis, záruka, silniční asistenční služba, pojištění a také nabídku možností pro nabíjení v domácích podmínkách.Volvo XC40 Recharge nabízí nový, intuitivní infotainment systém řízený operačním systémem Android. Disponuje bezprecedentními možnostmi osobního nastavení a novými integrovanými technologiemi a službami Google, jako jsou hlasové ovládání Google Assistant, navigace Google Maps a obchod Google Play. Do výroby půjde letos na podzim, přičemž se bude vyrábět v továrnách Volvo v belgickém Gentu a čínském Luqiao. Na vybraných trzích jej bude možné objednávat ještě v roce 2021.
 
Publikováno: 8. 9. 2021 | Počet přečtení: 653