murr Schunk

Nové ProArt produkty pro profesionální tvůrce

Značka Asus představila na akci Create the Uncreated novinky řešení pro kreativní profesionály. Patří mezi ně monitory ProArt s OLED displeji, projektor ProArt A1, základní deska ProArt X570-Creator Wi-Fi nebo myš ProArt MD300.

 
Monitor ProArt Display OLED PA32DC je první OLED monitor na světě s vestavěným kalibrátorem pro automatickou kalibraci. Je vybaven 31,5palcovým OLED panelem s rozlišením 4K (3840 x 2160) HDR a RGB proužkem. Nabízí dobu odezvy 0,1 ms, věrnou 10bitovou barevnou hloubku, pokrývá 99 % barevného prostoru DCI-P3 a Adobe RGB a má kontrastní poměr 1 000 000 : 1, který poskytuje nejhlubší černou a nejjasnější odstíny bílé. Panel má certifikaci VESA DisplayHDR True Black 400 a podporuje několik formátů HDR pro realistický obraz.K udržení přesnosti barev slouží vestavěný kolorimetr, který může podle plánu kontrolovat a upozorňovat uživatele na případný posun barev. Kolorimetr lze také použít pro kalibraci SDR a HDR pomocí přiloženého kalibračního softwaru ProArt 2.0, který nabízí bezproblémovou integraci se softwarem třetích stran.

Přenosné monitory ZenScreen OLED MQ13AH (první 13palcový přenosný OLED monitor na světě s rozlišením Full HD).a větší 15,6palcový model MQ16AH, se vyznačují se vysokým kontrastním poměrem 1 000 000 : 1, 100% pokrytím barevného gamutu DCI-P3, přesností barev HDR10 a Delta E <2, což je zárukou bohatých barev, hluboké černé a vysoce věrného obrazu.Monitory ZenScreen OLED mají supertenký profil, který v nejtenčí části měří pouhých 5 mm a váží jen 500 gramů, takže jsou ideální pro použití na cestách společně s notebookem. Snímač přiblížení automaticky ztlumí obrazovku, když se monitor nepoužívá, čímž šetří energii, nebo naopak zvýší jas obrazovky, pokud je někdo před monitorem. Přenosnou obrazovku lze připojit k různým zařízením prostřednictvím jednoho portu mini HDMI a tří portů USB-C – dvou s podporou režimu DisplayPort Alt a jednoho s možností nabíjení. Vstupní a výstupní porty jsou umístěny na obou stranách, což zlepšuje správu kabelů a nabízí větší flexibilitu nastavení.

Projektor ProArt A1 je určen pro tvůrčí profesionály, kteří si zakládají na vysoké přesnosti barev. Jde o první profesionální projektor na světě s certifikací Calman a je již z výroby kalibrován na hodnotu Delta E <2, což zaručuje výjimečnou přesnost barev. Je vybaven světelným zdrojem LED s výkonem 3000 ANSI lumenů a životností 30 000 hodin a disponuje širokým barevným gamutem 98 % sRGB a Rec. 709 (ke každé jednotce bude přiložen vlastní protokol o kalibraci pro ověření), který zaručuje výjimečný obraz v rozlišení Full HD.Projektor má korekci lichoběžníkového zkreslení ve čtyřech rozích a 2D a 1,2násobný zoom pro promítání velkých obrazů ve stísněných prostorech. Novinka nabízí bezproblémové bezdrátové promítání ze zařízení se systémy iOS, Android a Windows 10. Funkce ProArt Preset a ProArt Palette navíc umožňují rychlý přístup k naprogramovaným nastavením a parametrům barev.

Základní deska ProArt X570-Creator Wi-Fi je určena pro potřeby kreativních profesionálů, kteří potřebují zvládat 3D modelování, rendering, texturování, postprodukci nebo překódování. Deska využívá 14 + 2 napájecí fáze a kompletní pasivní chlazení, které zahrnuje robustní VRM chladiče, jež udržují nízké teploty při náročných úlohách, a také pasivně chlazený PCH, který snižuje hlučnost. Deska nabízí bohaté možnosti připojení, včetně Thunderbolt 4, vestavěného 10G a 2,5G Ethernetu, Wi-Fi 6E, pěti portů USB 3.2 Gen 2 a tří slotů PCIe 4.0 M.2, které umožňují rychlé přenosy dat a široké možnosti ukládání. Pro profesionální designérská a kreativní studia je navíc k dispozici pokročilá funkce správy portů USB prostřednictvím Control Center Express, která zabraňuje úniku důležitých dat.

Myš ProArt MD300 je první myš Asus s podporou funkce Dial, která umožňuje provádět rychlé a přesné úpravy nastavení. Myš má proto boční rolovací kolečko a několik tlačítek, včetně velkého nezávislého prostředního tlačítka s herními spínači. Spínače garantují pevné a citlivé klikání myši a mají životnost 50 milionů kliknutí. Spínače levého i pravého tlačítka jsou vyměnitelné pro případ, že by tato životnost již nebyla dostatečná. Myš také umožňuje rychlý a přesný pohyb po jakémkoli povrchu díky laserovému snímači, který má rozlišení až 4200 dpi a frekvenci komunikace s počítačem (polling rate) až 1000 Hz.

Podložka pod myš ProArt PS201 má dva magnety na pravé a levé horní straně, které umožňují připevnit sluchátka, kovové nástroje nebo dokonce stylus. Povrch podložky se speciální úpravou AntiBacterial Guard je odolný a snadno se čistí. Silikonová základna přiléhá k většině povrchů a udržuje podložku pevně na místě. Může navíc posloužit i jako šedá karta pro kalibraci vyvážení bílé a expozice fotoaparátu.

První kompletní řešení Wi-Fi 6E (Wi-Fi 6 Extended) na světě. Po uvedení prvního routeru Wi-Fi 6E se Asus zaměřil na komplexnější produkty a představil mesh systémy Asus ZenWi-Fi Pro ET12 a ZenWi-Fi ET8 Wi-Fi 6E a klientský adaptér PCE-AXE58BT Wi-Fi 6E PCIe. Standard Wi-Fi 6E nově podporují routery, bezdrátové klienty, základní desky a smartphony Asus.

ZenWi-Fi Pro ET12 je třípásmový 12streamový síťový systém Wi-Fi 6E, který poskytuje maximální kombinovanou rychlost až 11 000 Mb/s s dosahem signálu až 560 m2. Kromě nového 6GHz pásma podporuje také nově uvolněný vysoce výkonný kanál 5,9 GHz s nulovou odezvou 160 MHz, který rozšiřuje pásmo 5 GHz, a jeho dva porty 2,5G Ethernet umožňují skutečnou přenosovou rychlost 2,5G.Router zaujme elegantním designem, který koresponduje s jeho ohromujícím výkonem.

ZenWi-Fi ET8
využívá dvojici routerů s Wi-Fi 6E a poskytuje rychlost až 6600 Mb/s s bezproblémovým pokrytím celé domácnosti. Díky Wi-Fi 6E je k dispozici nové pásmo 6 GHz s až sedmi dalšími 160MHz kanály, což masivně zvyšuje kapacitu zařízení.PCE-AXE58BT okamžitě umožní PC nebo notebookům využívat nejnovější bezdrátový standard Wi-Fi 6E, takže uživatelé mohou plně využívat výhod nového pásma 6 GHz. S kompatibilním routerem nabízí souhrnnou rychlost až 2401 Mb/s v pásmech 6 GHz a 5 GHz a až 574 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.
 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet přečtení: 419