EDF murr Schunk

Přenosné projektory s 2.1kanálovými reproduktory

Společnost BenQ uvádí na trh nové modely projektorů GV30 a GS50. Chytré přenosné projektory přináší novinku v podobě 2.1kanálového zvuku přenášeného také přes Bluetooth, nabízí tak výraznější detaily zejména v hlubším basovém spektru.

 

První novinka BenQ GV30 je velmi malý projektor s rozměry 20 x 20 x 12 cm. Ukrývá v sobě LED zdroj světla produkující svítivost 300 ANSI lumenů a rozlišení 1280 x 720 px. Netradiční kapkovitý tvar má i svůj funkční důvod, výrobce díky němu umožňuje 135° široký úhel projekce otočením kolem horizontální osy. Kromě klasického napájecího konektoru jack jsou pro přenos audio a video signálu k dispozici USB-C a HDMI 1.4b.

Druhý projektor BenQ GS50 je rovněž opatřený LED zdrojem světla. Plochu Full HD 1920 x 1080 px rozsvítí výkonem 500 ANSI lumenů a podporou HDR. Je vyveden ve tvaru kvádru o rozměrech 19 x 15 x 15 cm a disponuje certifikaci IPX2 proti postříkání vodou a pádu. To dokládají zejména zelené boky projektoru s ochrannou vnější vrstvou proti vodě a vnitřní vrstvou z TPU. Pod krytem na jednom z boků se nachází bohatá konektorová výbava v čele s USB-C, zajišťujícím jak datový přenos, tak napájení projektoru, a dále HDMI 2.0 a standardní USB-A.Společnými prvky obou modelů je autentické podání barev díky technologii BenQ CinematicColor a 97% pokrytí barevného prostoru Rec. 709. Kvalitu obrazu dále umocňují speciálně navržené režimy, mezi kterými jsou např. Kino a režim pro sledování přes den pro přirozený živý kontrast, maximální detaily v různém prostředí.

Jednou z hlavních vlastností je integrace kvalitního 2.1kanálového zvukového systému s oddělenými výškovými a středovými měniči a zvlášť vyhrazeným basovým reproduktorem, přinášejícím další úroveň zážitku při sledování filmů.

Zvuková sestava byla vyvíjena týmem zabývajícím se zvykovým systémem BenQ treVolo a využívá všechny nabyté zkušenosti pro maximální vyvážení filmového zvuku, vylepšení hloubky, čistoty, zřetelnosti a celkového efektu.

Projektory umožňují kompletně bezdrátový přenos z Android zařízení, ale také iOS a osobních počítačů. Integrovaný operační systém Android TV znamená také přímý přístup k obchodu Google Play a tedy i dalším multimediálním službám a aplikacím pro sledování filmů a hraní her. Výdrž projektorů na baterii 2,5 hodiny bohatě vystačí na promítnutí celovečerního filmu.

 
Publikováno: 7. 9. 2021 | Počet přečtení: 493