murr Schunk

Vysoce únosné kuličkové šrouby na ohraňovací lisy

Po úspěchu se stroji předchozí generace si přední výrobce ohraňovacích lisů pro své nejnovější elektrické lisy opět zvolil vysoce kvalitní kuličkové šrouby NSK. Nový stroj, který je s lisovací sílou (80 tun) nejvýkonnější ve své řadě, používá vysokorychlostní kuličkové šrouby NSK HTF-SRC s těsněním A1.

 
Stejně jako u předchozích typů elektrických ohraňovacích lisů bude síla přenášena dvěma kuličkovými šrouby HTF-SRC v tandemové konfiguraci s nezávislým elektronickým ovládáním každé osy. Díky konstrukci kuličkových šroubů řady HTF a technickým znalostem odborníků NSK dokáže toto řešení odolat velkým silám a přitom si zachovat malý průměr hřídele – menší, než mají kuličkové šrouby od jiných výrobců – což pomáhá OEM minimalizovat velikost stroje.

Zákazník technickým parametrům kuličkových šroubů NSK důvěřuje natolik, že jeho první objednávka byla hned pro plnou výrobní dávku, nikoliv v množství pro výrobu prvních prototypů. Kuličkové šrouby HTF-SRC nabízejí OEM a koncovým uživatelům mnoho výhod, včetně velké dynamické únosnosti, vysoké rychlosti, malé hlučnosti a prodloužení životnosti díky správnému rozložení zátěže.

Výrobce ohraňovacích lisů používá kuličkové šrouby řady HTF od roku 2017, kdy vyrobil svůj první elektrický lis. Původně bylo rozhodnutí zvolit NSK založeno na celosvětově uznávaném předním postavení společnosti v oblasti kuličkových šroubů s velkou únosností. Od té doby si výrobce ohraňovacích lisů sám ověřil kvalitu a výkonnost těchto kuličkových šroubů, což vedlo k zachování postavení NSK jako dodavatele i pro nový 80tunový elektrický lis.Kuličkové šrouby HTF-SRC mají díky správnému rozložení zatížení velkou dynamickou únosnost a prodlouženou životnost

Ve srovnání s hydraulickými ohraňovacími lisy mají elektrické stroje díky automatickému mazání malé požadavky na údržbu, malou spotřebu energie, malou hlučnost a zkrácené doby pracovních cyklů. Pracovníci obchodního oddělení výrobce ohraňovacích lisů také při svých jednáních poukazují na použití kuličkových šroubů NSK jako na jednu z klíčových předností pro zákazníky.
 
Publikováno: 3. 9. 2021 | Počet přečtení: 418