murr Schunk

Vychutnejte si superrychlou síť s plynulým připojením

Společnost TP-Link představuje na trhu novinku v podobě AX1800 bezdrátového routeru Archer AX23 s podporou standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) a maximální rychlostí přenosu dat do 1,8 Gb/s. Ideální do bytu i malé kanceláře.

 
Z této rychlosti dosahuje novinka celkem 1201 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a zbývajících 574 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Díky čtveřici externích antén je bezdrátové připojení stabilní a pokrytí domácnosti, kanceláře nebo jiného prostoru optimální. Přenášet data v obou pásmech je možné souběžně, přičemž ve 2,4GHz pásmu můžete provádět méně náročné on-line aktivity, jako je čtení e-mailů či prohlížení webových stránek, v 5GHz pásmu potom klidně hrajte on-line hry nebo streamujte video ve vysokém rozlišení.

Právě streamování či stahování videí v rozlišení 4K nebo hraní nejnovějších on-line her je něco, co u předchozích standardů Wi-Fi sice možné bylo, ale nikoliv příliš plynule. U Wi-Fi 6 je však plynulost prioritou číslo jedna, a v případě Archeru AX23 je tento cíl ještě dále podpořen dalšími technologiemi.K technologiím pro vyšší efektivitu přenosu patří například OFDMA pro komunikaci s více koncovými zařízeními současně. Díky vylepšenému algoritmu navíc roste výkonnost pokrytí bezdrátovou sítí. A už samozřejmostí je pak Beamforming, tedy technologie modelování paprsku, která opět zvyšuje rychlost i efektivitu připojení koncových zařízení.

Rychlé a stabilní připojení k síti podporuje i vysoce efektivní čipová sada Qualcomm nové generace, která zároveň šetří spotřebu energie. Samozřejmostí je pak kompatibilita routeru s většinou poskytovatelů internetových služeb, s dodatečnou podporou L2TP/PPTP. K dispozici je i podpora IPTV, která pracuje se stávajícími funkcemi TV přes internet.

Router OneMesh patří do rodiny zařízení TP-Link, která lze kombinovat v rámci sjednoceného meshového ekosystému. Používat lze například s extendery OneMesh pro plynulé pokrytí celé domácnosti a „bezešvý“ roaming signálů. Novinka se dále chlubí vysokou úrovní zabezpečení s šifrováním dle standardu WPA3, který znamená mnohem vyšší úroveň ochrany vašich dat v porovnání se staršími protokoly. Součástí jsou například bezpečnější šifrování hesel Wi-Fi sítí nebo vylepšená ochrana proti útokům hrubou silou.K možnostem zabezpečení patří i funkce rodičovské kontroly, která funguje mezi všemi směrovači a její součástí jsou například blokování adres URL, správy profilů, pozastavení a další. V neposlední řadě je třeba zmínit ještě mobilní aplikaci pro Android nebo iOS s názvem Tether, pomocí které můžete jednoduše spravovat veškerá nastavení routeru v českém i slovenském jazyce. To je samozřejmě i nadále možné také prostřednictvím intuitivního webového rozhraní.
 
Publikováno: 27. 8. 2021 | Počet přečtení: 482