EDF murr Schunk

Inovativní zobrazovací technologie v OPPO

Společnost OPPO uspořádala online akci OPPO Future Imaging Technology Launch Event, v jejíž průběhu představila řadu průlomových novinek v oblasti zobrazovacích technologií chytrých telefonů, zaměřených na modernizaci snímačů, modulů a algoritmů.

 
Mezi tyto Inovace patří: RGBW snímač nové generace, kontinuální optický zoom v rozsahu 85–200 mm, technologii 5osé optické stabilizace (OIS) a novou generaci fotoaparátu pod displejem s řadou vlastních algoritmů umělé inteligence (AI). Díky využití těchto nových technologií firma dosáhla velkého skoku v oblasti zobrazovacích technologií chytrých telefonů, které pokrývají různé zobrazovací schopnosti, včetně světelné citlivosti, možností stabilizace zoomu, výzkumu budoucích podob produktů a dalších.

RGBW snímač nové generace výrazně zlepšuje světelnou citlivost zavedením dalších bílých subpixelů, průlomové technologie DTI a vlastního algoritmu pixelů typu 4 v 1. Díky těmto inovacím umožňuje nový snímač zachytit o 60 % více světla než předchozí snímače a zároveň dosahuje až 35% snížení šumu, takže za špatných světelných podmínek poskytuje mnohem jasnější a čistší snímky.Je vytvořen pomocí pokročilé výrobní a zpracovatelské technologie, která zvyšuje úroveň výpočetního výkonu, potřebného k provádění složitých algoritmů, a maximalizuje množství dat získaných prostřednictvím bílých pixelů snímače. Vlastní algoritmus pixelů typu 4 v 1 pomáhá zvýšit barevný výkon snímače a předcházet problémům, jako jsou nepřesné barvy a moaré vzory. Také špičková technologie izolace pixelů DTI na novém snímači účinně zabraňuje subpixelovým přeslechům a zlepšuje kvalitu obrazu. Snímač dokáže nejen zlepšit snímání fotografií za slabého osvětlení, ale díky vylepšení pleti, textur a kontrastu také zvýšit expresivitu portrétů na fotografiích i ve videu.

Nově uvedeným modulem je kontinuální optický zoom v rozsahu 85–200 mm, který na hardwarové úrovni přepracovává základní konstrukční modul. Poprvé využívá pro technologii čočky kombinaci skla a plastu a zavádí dvě ultratenké, vysoce přesné asférické skleněné čočky, které výrazně zvyšují optické efekty, jako je například minimalizace rozptýleného světla. Inovativní použití tunelového magnetorezistivního snímače (TMR) umožňuje stabilnější a přesnější pohyb čoček v modulu fotoaparátu. Nově vylepšený motor vodicí hřídele zvyšuje dynamický náklon, při kterém lze pohybovat soustavou objektivů, a tím podporuje kontinuální optický zoom při vyšších zvětšeních.Tyto inovace podporují kontinuální optický zoom při ekvivalentu ohniskových vzdáleností mezi 85 a 200 mm a umožňují zachytit ostré snímky při každé úrovni zvětšení, od blízkých a osobních portrétů až po vzdálenou krajinu, bez nutnosti ořezu. Uživatelé si mohou vychutnat plynulý přechod v celém rozsahu zoomu s kvalitou obrazu srovnatelnou s profesionálními fotoaparáty. Tato technologie také zabraňuje běžným problémům, jako je přeskakování, nepřesnost vyvážení bílé barvy nebo zkreslení barev, které se mohou vyskytnout u zoomu v systémech s více fotoaparáty.

Novinkou je také 5osá optická stabilizace, která umožňuje procesoru systému přijímat data o pohybu z gyroskopu, analyzovat je a pomocí algoritmů je rozložit na příslušné složky. Pokud je pohyb relativně malý, jsou snímky stabilizovány především pomocí OIS s posunem objektivu – což pokrývá horizontální (X) a vertikální (Y) posun.V neposlední řadě byla představena také nová generace řešení fotoaparátu pod obrazovkou pro budoucí chytré telefony. Inovativní geometrie pixelů zajišťuje v oblasti fotoaparátu pod displejem vysoce kvalitní zobrazení s rozlišením 400 PPI. Použití průhledného připojení a nové konstrukce vede k mnohem jemnější kvalitě zobrazení s plynulejším vizuálním zážitkem.
 
Publikováno: 27. 8. 2021 | Počet přečtení: 518