murr Schunk

Opel míří s Corsami na Barum Rally

Barum Czech Rally Zlín, která se jede od 27. do 29. srpna, bude pro Opel Motorsport dvojnásobným vrcholem letošní rallyové sezóny. Jednak se poprvé mimo Německo pojede další z podniků světově prvního soutěžního šampionátu elektromobilů ADAC Opel e-Rally Cup, a zároveň se ve Zlíně představí nová soutěžní Corsa Rally4.

 
Juniorský mistr Evropy a tovární pilot týmu Opel Motorsport Marijan Griebel (32) bude pilotovat nový Opel Corsa Rally4. Jeho spolujezdcem bude Tobias Braun (26), který je také jedním z nejlepších ve svém oboru. Corsu Rally4 pohání motor o výkonu 208 koní.

Účastníci poháru ADAC Opel e-Rally Cup si budou určitě dávat dobrý pozor na to, co Griebel/Braun s Corsou Rally4 na Barum Rally předvedou, protože v roce 2022 bude mít jeden z nich možnost soutěžit v ADAC Opel Rally Junior týmu přesně s tímto vozem.

Vrchol sezony prvního šampionátu elektromobilů


Pro účastníky šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup bude Barum Rally velkou výzvou. Rychlé, převážně asfaltové sekce vyžadují od mladých posádek elektromobilů Corsa-e Rally maximum. Během třech dnů Barum Rally čeká na posádky ADAC Opel e-Rally Cupu celkem 522,72 km, včetně dvanácti velmi náročných rychlostních zkoušek o celkové délce 147,33 km.

Aktuálním lídrem ADAC Opel e-Rally Cupu je Laurent Pellier - šestadvacetiletý Francouz získal ve dvou dosavadních kolech šampionátu maximálně možných 80 bodů. Jeho největším soupeřem je Luca Waldherr z týmu Opel Austria. Oběma lídrům tvrdě šlapou na paty Max Reiter a Alexander Kattenbach, dva špičkoví němečtí piloti.Mezi piloty vozů Corsa-e Rally v šampionátu ADAC Opel e-Rally Cup se jako speciální host objeví šestadvacetiletý Francouz Yohan Rossel, který je považován za největší talent své země. Po svém třetím vítězství v sezoně vede Rossel s Citroënem C3 Rally2 svoji třídu WRC3. Na Barum Rally bude francouzský soutěžní šampion z roku 2019 se svým spolujezdcem Alexem Coriou pilotovat Corsu-e Rally v barvách TotalEnergies, který je partnerem týmu Opel Motorsport.
 
Publikováno: 26. 8. 2021 | Počet přečtení: 495