murr Schunk

Ciferník hodinek z nejčernějšího materiálu

Nové hodinky NanoDive s ciferníkem vyrobeným z černých vrstev uspořádaných nanotrubic oxidu titaničitého (TiO2) v jejich černé formě přicházejí na náš trh z dílny Chronotechny.

 
Jde o jeden z nejčernějších materiálů na světě a Chronotechna ho jako vůbec první výrobce bude aplikovat na ciferníky hodinek. Nanomateriál ciferníku absorbuje prakticky veškeré dopadající světlo a chová se tak podobně jako černé díry ve vesmíru.

Vrstvy černých nanotrubic TiO2 pro ciferníky hodinek Chronotechna byly exkluzivně vyvinuty ve spolupráci s týmem Dr. Jana Macáka z Centra materiálů a nanotechnologií při FCHT na Univerzitě Pardubice a Středoevropského technologického institutu VUT v Brně.Hodinky NanoDive 42 mm, které jsou vyrobeny z nerezové oceli třídy 316L, jsou vodotěsné do 100 m. Lunetou lze otáčet dvěma směry. Samozřejmostí je šroubovací korunka a dvojitá antireflexní vrstva na safírovém skle. Pro vylepšení vlastností materiálu využívá výrobce precizních metod kartáčování, leštění a zdobení každé komponenty. To dává tomuto modelu jedinečný vzhled. Pouzdro hodinek je navíc zesíleno aplikací černého povlaku DLC (Diamond like Carbon)

Jde o první model Chronotechny, který má oficiální certifikovaný chronometr. Jejich ruční výroba probíhá ve Švýcarsku. Každý chronometr má jedinečné identifikační číslo, které je na něm vyryto společně s číslem certifikátu vydaným zkušebnou COSC.Komunitní financování

Financování komunitním fondem je pro zákazníky výhodné, protože získají nejlepší možnou cenu. Komunitní financování sdružuje různé lidi se společným zájmem o koupi produktu za nižší cenu, který je jim následně dodán přímo domů, bez maloobchodníků, velkoobchodníků a dalších zúčastněných stran. Tento způsob financování výrobci umožňuje snížit mnoho dalších nákladů, kvůli kterým by byla výsledná cena hodinek až o 60 % vyšší.

Pro výrobce je to také výhodné, protože se vyhne vysokým dodatečným nákladům na nadprodukci a marketing. Navíc je to dobré pro planetu, protože vyrábí pouze to, co je potřeba, což pomáhá omezit zátěž pro planetu a plýtvání.
 
Publikováno: 20. 8. 2021 | Počet přečtení: 464