Rosler MURR2 Schunk

Nová řada 3D tiskáren Phenom s technologií MSLA

Společnost Elvira oznámila dostupnost velkoformátové a cenově dostupné 3D tiskové technologie MSLA od výrobce Peopoly. 3D tiskárny řady Phenom nabízejí vysokou kvalitu povrchu, detailu a mimořádnou velikost tištěných dílů z materiálů na bázi pryskyřice/resinu.

 
Řada 3D tiskáren Peopoly Phenom, Phenom Noir, Phenom L, která využívá technologii MSLA, což je LED podsvícení LCD displeje a následné vytvrzení vrstvy pryskyřice, byla doplněna o Phenom XXL. 3D tiskárny Phenom nabízejí následující kapacitu tiskové komory (XYZ v mm) a rozlišení [µ]:

Phenom - (276,00 x 155,00 x 400 / 72 µ), Phenom Noir – (293,76 x 165,25 x 400 / 77 µ), Phenom L – (345,60 x 194,40 x 400 / 90 µ), Phenom XXL – (527,00 x 296,00 x 550 / 137 µ).

3D tisk vytvrzováním pryskyřice je nejstarší komerční tiskovou technologií a patří mezi nejspolehlivější. Kromě zmíněných předností kvality, tiskárny nevyžadují v mnoha případech výtisků dokončovací operace a vykazují vysokou spolehlivost, přičemž MSLA technologie je zároveň uživatelsky velmi přívětivá. Precizní výtisky s ostrými detaily, přesnými tvary a složitou geometrií nachází široké spektrum použití jak pro vytváření prototypů, malosériovou výrobu, vytváření malosériových forem nebo master modelů.

„Úspěšně jsme otestovali spolehlivost tisku a kvalitu výtisků nové řady 3D tiskáren Phenom a výsledky předčily naše očekávání,“ řekl Jan Šmejcký, ředitel společnosti Elvira. „Výrobce Peopoly zjednodušil 3D tiskárnu a její konstrukci pro tisk pryskyřicí a nyní sklízí kladné ohlasy v recenzích uživatelů. Kromě dostupnosti pro české a slovenské uživatele plánujeme letos také průběžně rozšiřovat nabídku tiskového materiálu.“Řada 3D tiskáren Peopoly Phenom byla doplněna o velkoformátovou tiskárnu Phenom XXL.

„Pro uživatele připravujeme optimální tiskové profily materiálů, které jsou běžně ke stažení na portálu Abc3D u každé tiskárny. Zahrnují základní materiály výrobce Peopoly a běžné a technické materiály výrobců BASF a 3D Systems. Nejnovější zprávy z vývoje Peopoly a BASF skýtají příslib velmi zajímavých aplikací pro stávající 3D uživatele Peopoly. V blízké budoucnosti oznámíme nové materiály a nové HW upgrade pro naše stávající uživatele,“ dodal Jan Šmejcký.
 
Publikováno: 19. 8. 2021 | Počet přečtení: 319