murr Schunk

Nový monitor pro hráče závodních her

Svou nabídku herních monitorů Mobiuz rozšiřuje společnost BenQ o model určený hráčům závodních her EX3415R. Jde o 34palcový zakřivený monitor s širokoúhlým poměrem stran 21 : 9.

 

Novinka EX3415R disponuje rozlišením 3440 x 1440 pixelů a poloměrem zakřivení 1900R. Je určena hráčům závodních her, ale také stříleček a dalších. Herní zážitek a celkové ponoření se do hry podporuje také integrace kvalitního zvukového systému treVolo.

Výše zmíněné specifikace doplňují další, které dále vylepšují zobrazení. Obnovovací frekvence 144 Hz, odezva 1 ms, podpora AMD FreeSync a HDRi či speciální herní funkce umocňují zážitek při hraní: Black eQualizer zlepšující viditelnost soupeřů ve tmavých místech, Color Vibrance pro snadné přepnutí mezi přednastavenými úrovněmi saturace barev a k dispozici je také závodní režim.

Integrovaný zvukový systém treVolo představuje 2.1kanálový systém, tedy dva 2W reproduktory a 5W subwoofer, a 5 nastavitelných uživatelských zvukových profilů přednastavených pro hraní stříleček, závodních a sportovních her.

Stisknutím tlačítka pro split-screen lze aktivovat vizuálně oddělenou oblast pro umístění chatu, herních Youtube návodů nebo Twitch livestreamu. Pohyb v nastavení a přepínání mezi režimy usnadňuje dálkové ovládání.

Monitor lze přizpůsobit výškově, ale také jej naklonit i otočit. Je též kompatibilní s profesionálními závodními kokpity. Po technické stránce přináší již zavedené technologie BenQ pro ochranu zraku, redukující škodlivé vlivy zejména při dlouhých herních seancích. Monitor vlastní certifikaci TUV Rheinland za technologie flicker-free a Low Blue Light, které doplňuje také Brightness Intelligence Plus automaticky upravující jas dle okolního osvětlení.

 
Publikováno: 19. 8. 2021 | Počet přečtení: 439