Rosler MURR2 Schunk

První TP-Link mesh systém s vestavěným VDSL a LTE modemem

Společnost TP-Link představuje dva nové mesh systémy z řady Deco (Deco X20-DSL a Deco X20 4G), které zajišťují spolehlivé pokrytí Wi-Fi signálem po celém domě nebo firmě.

 
Oba nové routery Deco jsou ideálním řešením pro všechny, kteří již nechtějí dělat kompromisy v kvalitě bezdrátového připojení a využijí ideální kombinace, Wi-Fi 6 routeru, Mesh systému a VDSL modemu nebo LTE modemu.

Deco X20-DSL

Tento router představuje řešení v případě, kdy je potřeba pokrýt prostory Wi-Fi signálem a hlavním připojením k internetu je VDSL linka telekomunikačního operátora. Zároveň je vhodná do míst, kde jsou potíže s rovnoměrným rozložením signálu, jako jsou rozlehlejší nebo patrové domy či kanceláře, kde signál od routeru nedosáhne do všech koutů interiéru.

Dokáže eliminovat slabé oblasti k čistšímu a silnějšímu Wi-Fi signálu nejnovější generace Wi-Fi 6, který se bezproblémově propojuje díky Mesh technologii s dalšími jednotkami umístěnými v interiéru. Propojené jednotky pak vytvářejí jednu síť se stejným názvem. Tím odpadá nekomfortní střídání různých sítí tak, jak tomu je např. u opakovačů signálu. Nejvyšší možná rychlost internetového připojení bez výpadků je tak zaručena.

Deco X20-4G

Obdobou předchozího mesh systému je Deco X20-4G, poskytující kvalitní přístup k internetu kdekoliv je to možné, jen s tím rozdílem, že zdrojovým připojením není VDSL, ale datová síť 4G mobilního operátora. Jednotka tak udržuje internetové připojení pomocí SIM karty a brány 4G+modemu, a následně šíří dále opět prostřednictvím Wi-Fi 6 s technologií TP-Link Mesh.

Kvalitního internetového připojení je tak možné dosáhnout všude, kde je dostupná mobilní síť 4G/LTE, a podporuje i starší 3G technologii (s nižší rychlostí). Lze tak signálem pokrýt chaty, chalupy, farmy nebo sklady. Pokud jste již vybavení sítí s mesh jednotkami Deco, se kterými Deco X20-4G umí spolupracovat, tak je možné danou síť zajistit rezervním připojením přes 4G v případě výpadku hlavní linky.Jednotky Deco ale umí mnohem více. Chrání soukromí uživatele před kybernetickými hrozbami nebo dokáží blokovat nevhodný obsah, k čemuž slouží prémiové zabezpečení HomeShield. Jejich jednoznačnou předností je jednoduchost, variabilita a možnost rozšíření o další separátní jednotky, kterými lze rozšiřovat signál i na místa, kde je nedostupný. To vše lze navíc nastavit přes mobilní aplikaci Deco na Android či iPhone v českém i slovenském jazyce.
 
Publikováno: 18. 8. 2021 | Počet přečtení: 316