murr Schunk

Střihové studio přímo v IP kameře

Společnosti Axis Communications a CamStreamer představují novou aplikaci s názvem CamSwitcher App, která slouží jako mixážní studio k přepínání mezi videozdroji a vytvoření jediného výstupu, a to v reálném čase.

 
Aplikaci CamSwitcher App z Čech stačí nahrát do IP kamery Axis, a bez potřeby dalšího zařízení si uživatel může sestavit vlastní internetové vysílání s programem, kde kombinuje živé streamy až z pěti IP kamer a předem nahranými videoklipy a podkresovou hudbu.

Jde o nový přírůstek na aplikační platformě pro síťové kamery Axis (ACAP). Dokáže přepínat mezi videostreamy až z pěti kamer, anebo mezi živým přenosem a předtočenými klipy, uloženými na SD kartě v kameře. Uživatel si zároveň může zvolit zdroj audia a v reálném čase vytvořit kompletní video- a audiopřenos. Přepínat mezi jednotlivými zdroji lze buď manuálně, automaticky s pomocí předdefinovaných playlistů anebo přes API příkazy.

Nainstalovat lze aplikaci CamSwitcher App do IP kamer Axis s procesorem řady ARTPEC-6 nebo vyšší – např. modely V5925 a V5938, které jsou přímo určené pro live streaming. Další IP kamery, které mají sloužit jako zdroje videa a audia, musejí disponovat minimálně procesorem ARTPEC-5 a využívat jako hlavní profil formát H.264. Aplikace zpracovává RTSP videostreamy z připojených IP kamer a přepíná mezi nimi. Navíc umožňuje libovolně mixovat audio- a videoklipy uložené na SD kartě kamery. S použitím aplikace CamStreamer App pak lze výsledné video streamovat na libovolnou platformu, jako jsou např. YouTube, Facebook a další. Uživatelské rozhraní CamSwitcher App navíc vývojáři navrhli tak, aby bylo možné aplikaci snadno ovládat nejen z počítače, ale i z mobilního telefonu či tabletu.Aplikace CamSwitcher App je editor střihu videa v reálném čase. Řešení je kompletně integrované v kameře a je kompatibilní s ARTPEC-6 kamerami Axis.

Ke spuštění vlastního internetového vysílání tak nyní stačí jen málo: jedna „hlavní kamera“ Axis připojená k internetu, na níž jsou nahrané aplikace CamStreamer App a CamSwitcher App, a případně další samostatné kamery připojené k síti. Typickým příkladem využití může být přímý přenos ze sportovní akce, kdy lze s pomocí aplikace přepínat mezi různými záběry, připojit vhodnou audiostopu, jako např. živý komentář, a během přestávek pouštět reklamní klipy uložené na kameře. Možností použití této sestavy je ale mnohem víc: třeba při prezentaci turistických atrakcí nebo kulturních akcí.
 
Publikováno: 18. 8. 2021 | Počet přečtení: 426