Rosler MURR2 Schunk

Danfoss převzal hydraulickou sekci Eaton

V návaznosti na kladné stanovisko všech regulačních institucí a splnění dalších podmínek skupina Danfoss oficiálně dokončila akvizici hydraulické divize společnosti Eaton v celkové hodnotě 3,3 mld. amerických dolarů. Touto transakcí se Danfoss stává se globálním lídrem na trhu s mobilní a průmyslovou hydraulikou.

 
Mobilní hydraulika tvoří už více než 50 let jeden z klíčových segmentů obchodních aktivit společnosti Danfoss. Akvizice hydraulické sekce společnosti Eaton tak představuje pro Danfoss důležitý krok v rámci strategie rozvoje. Divize Eaton bude začleněna pod hlavičku Danfoss Power Solutions, což výrobci přinese zhruba 10 000 nových zaměstnanců a 1,8 miliardy dolarů v celosvětovém obratu. Sloučením těchto dvou organizací zdvojnásobí Danfoss Power Solutions svou velikost a také kapacitu pro vývoj inovativních řešení v oblasti hydraulických systémů.

Díky akvizici bude Danfoss Power Solutions disponovat nejširší nabídkou produktů a řešení pro mobilní a industriální hydrauliku na trhu, ta bude navíc nově zahrnovat i segment vedení kapalin. Vedení pracovních kapalin při tom bylo až dosud doménou právě hydraulické divize Eaton, jejímž partnerem se nedávno stala tuzemská společnost Technotrade. V rámci rozšíření služeb v oblasti profesionální hydrauliky zvolila firma Technotrade jako dodavatele hydraulických hadic, šroubení a dalšího příslušenství právě české zastoupení výrobce Eaton.„Jako dlouholetého partnera společnosti Danfoss Power Solutions nás v souvislosti s dokončenou transakcí těší, že zákazníkům budeme schopní nabízet rozšířené, ale stále ucelené portfolio produktů a dílů pro hydraulické systémy, při čemž z pohledu našich zákazníků půjde spíše o formální přeskupení některých produktových skupin," říká k akvizici Jakub Kejduš, jednatel společnosti Technotrade, jediného oficiálního distributora produktů Danfoss Power Solutions pro ČR a Slovensko.

Hydraulický sortiment Eaton není pro Technotrade žádnou novinkou, jelikož s tímto výrobcem a jeho produkty spolupracují v rámci výroby hydraulických hadic a celého segmentu vedení kapalin už několik měsíců. Ve spolupráci s českým zastoupením hydraulické divize Eaton navíc před časem získali jako jediní v ČR mezinárodní certifikaci DNV, díky které jsou schopní vyrábět a dodávat hydraulické hadice i pro náročné námořní aplikace.

 
Publikováno: 17. 8. 2021 | Počet přečtení: 240