murr Schunk

AI bude předvídat výkyvy logistických kapacit

Nové kompetenční centrum pro datovou vědu a strojové učení, které založila společnost Dachser, sdružuje odborné znalosti z různých výzkumných a inovačních projektů zaměřených na umělou inteligenci, strojové učení a datové vědy.

 
V různých projektech a logistických aplikacích společnosti Dachser prokázaly technologie umělé inteligence (AI) a strojového učení své opodstatnění a výhody. Jejich význam včetně datové vědy pro dopravu, logistiku a řízení dodavatelského řetězce, bude neustále narůstat. Proto chce Dachser nadále posilovat své odborné znalosti v této oblasti a rozvíjet schopnost implementovat tyto technologie do svých aplikací prostřednictvím kompetenčního centra po datovou vědu a strojové učení nazvané Competence Center Data Science & Machine Learning.

Dachser produkuje každý den od roku 2011 velké množství dat, což představuje základ pro vývoj a využití nových technologií AI. V budoucnu jim to pomůže nacházet a implementovat nová řešení pro široké spektrum využití. Díky datovému fondu, který byl doplněn historickými údaji o zásilkách a kalendářními informacemi (jako státní svátky, školní prázdniny), model rozpozná sezónní vzorce, které jsou v pozemních přepravách důležité. K tomu byla integrována široká škála ekonomických indexů. Tento soubor poskytuje zaměstnancům na pobočkách cennou podporu při rozhodování o sezónním plánování kapacity.Vytížení kapacit v tranzitních halách Dachseru pomůže AI v budoucnu přesněji predikovat a plánovat.

Ukázkovou aplikací kompetenčního centra je produkt umělé inteligence, který Dachser vyvinul a implementoval v rámci výzkumné laboratoře Enterprise Lab. Jde o model pro predikce kapacit využívající strojové učení k předpovídání objemů příchozích pozemních přeprav na pobočku, a to až 25 týdnů předem.
 
Publikováno: 17. 8. 2021 | Počet přečtení: 399