Rosler MURR2 Schunk

Na IAA představí VW nové elektrické SUV kupé

Nový, plně elektrický crossover ID.5 GTX bude na veletrhu IAA v Mnichově vystaven jako maskovaný koncept blízký sériově vyráběnému modelu. Jde o elektrické SUV s elegantní siluetou kupé, pohonem všech kol a dojezdem 497 km.

 

Dne 7. září oslaví ID.5 GTX na mezinárodním autosalonu IAA v Mnichově svou světovou výstavní premiéru jako maskovaná studie. První SUV kupé od VW je postaveno na základě modulární platformy pro elektromobily MEB a nabídne výkonný pohon všech kol se dvěma elektromotory.

Vysoké přídi dodávají sympatický výraz světlomety IQ.LIGHT LED Matrix, které zvyšují bezpečnost jízdy za tmy inteligentně řízenými dálkovými světly. Horizontální osvětlenou lištu přerušenou uprostřed logem VW dplňují na straně řidiče i spolujezdce tři výrazné, osvětlené voštinové prvky, které navazují na charakteristický vzhled potkávacích světel a vyjadřují sportovní charakter i u stojícího vozu. Ploché A sloupky zvýrazňují eleganci střešní linie, která se táhne nízko nad karoserií a zužuje se v integrovaném zadním spoileru. Prémiový dojem podtrhuje 3D design zadních LED světel.GTX navazuje na tradici úspěšných modelů GTI, GTD a GTE, jejichž ducha přenáší do světa elektromobility. ID.5 GTX má po jednom elektromotoru na přední i zadní nápravě. Elektrický pohon všech kol zajišťuje vynikající jízdní výkony, suverénní trakci a sportovní ovladatelnost. Velká sada lithium-iontových akumulátorů mezi nápravami umožní dojezd až 497 km2 (předběžná hodnota).

 
Publikováno: 16. 8. 2021 | Počet přečtení: 240