murr Schunk

Fisker a Bridgestone se spojily v projektu Fisker Ocean

Společnosti Fisker, tvůrce vyspělých řešení pro mobilitu, a Bridgestone, výrobce gumárenských produktů, oznámily partnerství, které spojí jejich vize budoucí, trvale udržitelnější mobility. Společným projektem je dlouho očekávané SUV Fisker Ocean s elektrickým pohonem.

 
Fisker Ocean zažije globální debut na nadcházejícím autosalonu Los Angeles Auto Show 2021 a jeho výroba bude spuštěna 17. listopadu 2022. Elektromobil se vyznačuje rozsáhlým využitím recyklovaných materiálů včetně zcela veganského interiéru. Na přání se bude dodávat s fotovoltaickým panelem na střeše. Jezdit bude na pneumatikách Bridgestone Potenza Sport. To se týká vozidel prodávaných v Evropě a vybraných verzí určených pro Severní Ameriku.

Na zakázku vyvinuté pneumatiky Potenza Sport poskytují optimální zážitky z jízdy se zaměřením na jízdní komfort i jízdní stabilitu a mají také nízký valivý odpor, který prodlužuje dojezd na zásobu elektrické energie v sadě akumulátorů modelu Fisker Ocean, protože k uvedení vozidla do pohybu a k udržení jeho rychlosti jízdy je zapotřebí menší množství elektrické energie.

Na zakázku zkonstruovaná pneumatika je jedním z prvních příkladů kombinace revoluční, trvale udržitelné technologie ENLITEN a prémiové ultravysokovýkonné sportovní pneumatiky Bridgestone Potenza Sport. Technologie ENLITEN snižuje valivý odpor pneumatiky v průměru až o 30 % a její hmotnost až o 20 %. Díky tomu se při výrobě každé pneumatiky spotřebuje až o 2 kg méně surovin, což představuje přínos pro životní prostředí jak z hlediska šetrného využívání surovin, tak i následné recyklace na konci životnosti produktu. Využití technologie ENLITEN je klíčové pro zajištění nízkého valivého odporu, zatímco sportovní dezén pneumatiky mu poskytuje mimořádnou jízdní dynamiku a stabilitu.

Pro verze modelu Fisker Ocean prodávané v Severní Americe bude Bridgestone dodávat také na míru střižené celoroční pneumatiky Alenza Sport. Konstrukce těchto pneumatik využívá novou generaci směsi, jež poskytuje ještě lepší výkony při brzdění na suchu, vyšší úroveň ovladatelnosti na mokru a nižší valivý odpor. Řidiči budou moci díky těmto pneumatikám využívat veškerý výkonový potenciál modelu Fisker Ocean.Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 bude zahájeno testování prototypů modelu Fisker Ocean. Pneumatiky Bridgestone se specifickou konstrukcí budou k dispozici ve dvou rozměrech: 255/50 R 20 a 255/45 R 22. Větší pneumatiky s průměrem ráfku 22 palců budou mít odlišnou charakteristiku pro sportovnější jízdní vlastnosti v souladu s vyššími požadavky na provozní vlastnosti u výkonnějších verzí modelu Fisker Ocean.
 
Publikováno: 16. 8. 2021 | Počet přečtení: 382