Rosler murr Schunk

Miniaturní senzor rozšiřuje možnosti nositelných kamer

Společnost Axis Communications uvedla na trh pod označením TW1201 miniaturní klopový senzor nositelný na těle, který se připojuje ke kameře Axis W100. Díky odlehčenému provedení je ideální k uchycení např. na tričko nebo klopu košile.

 
Již loni Axis vstoupil na trh s kamerami W100 určenými k nošení na těle s cílem vytvořit v této kategorii nejflexibilnější řešení na světě. Hlavní doménou tohoto systému byla otevřená architektura, která umožňuje integraci s jakýmkoli softwarem pro správu videa (VMS) nebo systémy pro správu důkazů (EMS). Flexibilitu řešení podporuje i mnohostranné příslušenství, od dokovacích stanic a ovladačů přes různé varianty úchytů až po přídavné snímací senzory.

Nový klopový senzor TW1201 má malé rozměry (45 x 45 x 23 mm) a hmotnost pouhých 40 g (s držákem váží přes 50 g), což ho umožňuje nenápadně integrovat do jmenovek nebo umístit na jiné části oděvu. Miniaturní rozměry senzoru však neznamenají nedostatek výkonu – minisenzor se pomocí kabelu připojí k hlavní kameře, a nabízí tak veškeré její funkcionality a optické vlastnosti, včetně záběru ve full HD rozlišení s rychlostí až 30 snímků za sekundu.

Diskrétní povaha nového senzoru činí z kamery atraktivní volbu i mimo tradiční aplikace v oblasti vymáhání práva a bezpečnosti. Odvětví, v nichž je bezpečnost a ochrana zaměstnanců prvořadá, např. průmyslové podniky, těžební průmysl a zpracování ropy a plynu – mohou používat nositelné kamery k zajištění dodržování předpisů o bezpečnosti a ochraně zdraví, maloobchod, restaurace a pohostinství zase využít kamery nošené na těle jako pomůcky pro školení zaměstnanců nebo jako pomoc při vyšetřování stížností zákazníků.Jako alternativu k TW1201 nabízí výrobce také model TW1200 v tzv. bullet provedení, který je vhodný pro montáž na helmy nebo čepice (např. pro policisty).
 
Publikováno: 26. 7. 2021 | Počet přečtení: 519