Rosler murr Schunk

Modernizovaný bestseller Kia Ceed

Model Ceed si pro provedení 2021 připravil výrazná vylepšení vč. dynamických a sportovních prvků designu. Pětidveřový hatchback, sportovní kombi i karosářské provedení ‚shooting brake‘ odhalí zcela přepracovanou přední partii, záď, litá kola a svěží odstíny karoserie.

 
Kia disponuje v rámci trhu nejširší nabídkou modelů nižší střední třídy (segment C), přičemž dlouhodobé zastoupení modelu Ceed v nabídce značky je důkazem mimořádného zájmu o tento model. Ceed je vůbec prvním vozem, jehož návrh, konstrukce i výroba probíhá v Evropě.

Na kompletně přepracované přední partii se vyjímá nové logo Kia se zjednodušeným grafickým provedením názvu značky. Zvláštní pozornost věnovali návrháři optickému rozlišení jednotlivých variant a jejich individuálnímu vzhledu (základní verze, PHEV, GT-line a GT).Typický rozpoznávací prvek vozů Kia ‚tygří nos‘ masky chladiče, má po modernizaci leskle černou povrchovou úpravu s matným chromovým dekorem ve tvaru křídla nahoře i dole, dodávajícím masce elegantní a moderní podobu. Provedení PHEV používá plnou masku s markantní povrchovou úpravou v kontrastním tónu. Přední nárazník na bocích prořezávají dva velké přívody vzduchu ve prospěch sportovního vzhledu.

Všechna provedení modelu Ceed vyjíždějí s novými full-LED světlomety; k bezpečnosti i pozornosti okolí přispívají nápadná světla denního svícení. Trojice světelných zdrojů ve tvaru šípu lemuje integrované moduly LED mlhových světel a dálkových/potkávacích světel. Světla denního svícení současně plní roli směrovek. Pětidveřový hatchback GT-Line a provedení GT používá nově koncipovaná LED sdružená světla, sestávající ze 48 modulů voštinové konstrukce v červeném rámečku. Provedení GT zaujme hned několika novými exkluzivními úpravami designu vč. energických červených akcentů na přídi, bocích a zádi s poukazem na sportovní ambice tohoto speciálního provedení.

Moderní interiér s nejnovějšími technologiemi

Na palubě modernizovaného Ceedu se nacházejí elegantní dekory, rafinovaně uklidňující barevné tóny, na dotyk příjemné materiály a uspořádání přispívající k pohodové atmosféře pro celou posádku. Propojení s okolním světem vylepšuje panoramatické střešní okno, lákající k objevování nové inspirace.V interiéru se snoubí moderní atmosféra s luxusní funkčností a nejmodernějšími technologiemi. Velký přístrojový štít o úhlopříčce 12,3" v kombinaci s 10,25" obrazovkou napomáhá k hladké interakci řidiče s vozidlem. Všechny změny v oblasti interiéru se nesou v duchu snahy o maximální použitelnost, jako např. spínač elektronické parkovací brzdy a další prvky postavené na principu ‚snadná použitelnost, snadná viditelnost‘, jenž podtrhuje design celého vnitřního prostoru vozu.

Pokroková pohonná ústrojí

Nová modelová řada Ceed přináší ucelený výběr hnacích ústrojí vč. plug-in hybridního (PHEV) a mild-hybridního pohonu (MHEV) s výkonovým rozpětím od 100 do 204 koní. Na výběr jsou přeplňované benzínové i naftové motory (benzín 1,0 a 1,5 litru, resp. diesel 1,6 litru), vždy včetně moderní technologie Kia Smartstream, jejíž součástí je vlastní technologie plynule proměnné periody ventilů (CVVD) pro optimální výkonové schopnosti.

Nová jednotka 1,5 litru T-GDi se vyrábí v žilinském závodě Kia na Slovensku, odkud pocházejí i samotné vozy řady Ceed. Nový motor Smartstream, jenž nahrazuje předchozí jednotku 1,4 litru T-GDi, spolupracuje buďto se 7st. dvouspojkovou převodovkou (7DCT), nebo 6st. manuální převodovkou (6MT); výkon činí 160 koní při současném snížení úrovně emisí. Nová jednotka 1.5 T-GDI je k dispozici i jako mild-hybrid (MHEV); naftový Ceed s maximálním výkonem 136 k se nabízí výhradně jako mild-hybrid v kombinaci buďto s inteligentní manuální převodovkou (iMT), nebo ústrojím 7DCT.Modernizovaná řada Ceed se letos v srpnu začne vyrábět v evropském závodu Kia v Žilině na Slovensku; na evropských trzích bude k dispozici během 4. čtvrtletí 2021.
 
Publikováno: 19. 7. 2021 | Počet přečtení: 500