rosler murr Schunk

Wi-Fi síť lze rozšířit i po elektrickém vedení

Pomocí adaptérů Mercusys MP510 KIT lze domácnost nebo kancelář zbavit míst bez pokrytí bezdrátovou Wi-Fi sítí. Novinka, kterou uvedla na trh společnost Mercusys v podobě sady AV1000 Gigabit Powerline, přenáší signál i přes stěny a instaluje se jednoduchým zastrčením do zásuvky.

 
Powerline adaptéry MP510 KIT přenášejí data po stávajících kabelech elektrické instalace, a to všude tam, kde se nachází zásuvka. Jeden z adaptérů stačí zapojit do elektrické zásuvky v blízkosti routeru či modemu, ten druhý potom do míst, kam se chystáte rozšířit síť. Stačí, když se obě zásuvky nacházejí ve stejném okruhu, a dosah při přenosu dat může činit až 300 metrů. Rychlost vytvořené Wi-Fi na „druhém konci“ pak dosahuje až 300 Mbit/s a pro instalaci nejsou třeba žádné dodatečné kabely ani vrtání.

Gigabitový port pro stabilní připojení po drátu

Součástí jednotky umisťované do prostoru rozšíření sítě je také integrovaný gigabitový ethernetový port s pokročilou technologií HomePlug AV a ultra rychlými přenosovými rychlostmi až do 1000 Mbit/s, což znamená, že libovolnou elektrickou zásuvku ve své domácnosti můžete učinit zdrojem kvalitní kabelové sítě pro připojení koncových zařízení. K těm mohou patřit třeba stolní počítače, herní konzole nebo smart TV, u kterých nechcete nebo nemůžete využít bezdrátové připojení přes Wi-Fi.

Snadné nastavení plug and play

Obě jednotky powerline adaptérů jsou výrobcem nakonfigurovány tak, aby spolu navzájem komunikovaly bez nutnosti jakéhokoliv nastavování. Stačí jednu z jednotek připojit k routeru a do elektrické sítě a následně do zásuvky zapojte i tu druhou. Sada automaticky převezme veškerá nastavení sítě od routeru poté, co na routeru stisknete tlačítku WPS a na jednotce MP510 KIT tlačítko pro klonování sítě Wi-Fi. Veškeré případné změny nastavení sítě – třeba SSID nebo hesla – jsou pak automaticky přeneseny i na powerline adaptéry.Pokud vám nebude stačit jedna sada k pokrytí celé domácnosti, můžete ji rozšířit libovolným počtem dalších jednotek. Díky tomu můžete Wi-Fi síť rozšířit i do dalších místností či pater.
 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet přečtení: 538