Rosler murr Schunk

LG nastavuje nový standard kvality obrazu LCD

Nové televizory LCD, které začala od července uvádět na trh značka LG Electronics, mají přinášet díky kombinaci technologií Quantum Dot NanoCell a Mini LED podsvícení, ohromující divácký zážitek s hlubší černou, přesnější reprodukcí barev s vyšším kontrastem i jasem.

 
Nabídku tvoří modely řady QNED99 a QNED96 s rozlišením 8K, spolu s modely řady QNED91 s rozlišením 4K, ve velikostech obrazovek od 65 palců až po 86 palců.

Díky vlastní technologii Quantum Dot NanoCell přináší LG QNED Mini LED zcela novou éru kvality obrazu LCD televizorů s bohatými a přesnými barvami pro pohlcující sledování. Televizory jsou certifikované mezinárodní agenturou pro testování výrobků Intertek na zajištění 100% objemu a konzistence barev, rovněž eliminují zkreslení barev v širokém pozorovacím úhlu, což zajišťuje, že si všichni v místnosti mohou vychutnat maximální kvalitu obrazu LCD TV.

Čím větší je obrazovka, tím menší musí být detaily. Podsvícení televizorů obsahuje v porovnání s jinými televizory podobné velikosti menší diody, což zvyšuje jas i počet zón lokálního stmívání. Například 86palcový televizor LG s rozlišením 8K (model 86QNED99) je podsvícen přibližně 30 000 LED diodami uspořádanými tak, aby vytvořily přibližně 2500 stmívatelných zón a zajistily 10krát lepší kontrastní poměr než běžné LCD televizory. Hlubší černá a větší detaily v tmavých oblastech vytvářejí větší pocit hloubky, díky kterému působí obraz realističtěji.Televizory LG QNED Mini LED získaly od švýcarské společnosti SGS Société Générale de Surveillance SA certifikaci Eco-Product. Tato certifikace je udělována pouze výrobkům, které splňují požadavky SGS na standardy, zahrnující nízký dopad na životní prostředí nebo možnost recyklace.
 
Publikováno: 16. 7. 2021 | Počet přečtení: 515