rosler murr Schunk

Nejinteligentnější webkamera pro online schůzky

Pandemie koronaviru navždy změnila význam videokonferencí. Jen v prvním týdnu celosvětových lockdownů si 62 milionů uživatelů stáhlo videokonferenční aplikace. A to je jenom začátek.

 
Očekává se, že hodnota trhu videokonferenčních řešení do roku 2026 přesáhne 50 miliard dolarů. Společnost Dell se proto rozhodla vnést zcela nový vítr do nabídky webkamer a představuje Dell UltraSharp Webcam – externí webkameru s rozlišením 4K, která je ideální pro profesionální použití a pro každého, kdo stojí o špičkový dojem z videokonferencí.Devět z technologií, které kamera využívá, je přihlášených k patentové ochraně. Týkají se obrazové kvality, inteligence a uživatelského komfortu. Realizace celé vize začala analýzou obrazové kvality digitálních zrcadlovek, jaké užívají profesionální fotografové a fotografičtí nadšenci. Na základě toho byla vyvinuta webkamera, která dosahuje srovnatelné kvality obrazu jako DSLR a zároveň je inteligentní a snadno použitelná.

Dell UltraSharp poskytuje nejlepší obrazovou kvalitu ve třídě 4K webkamer a vynikající kvalitu videa za všech světelných podmínek. Po vzoru digitálních zrcadlovek je webkamera vybavená velkým snímačem 4K Sony STARVIS CMOS a objektivem s víceprvkovou optickou sestavou, která zachycuje více světla a je zárukou čistého a ostrého videa.

Funkce digitálního skládání obrazu s vysokým dynamickým rozsahem HDR pomáhá zachovat věrné barvy a vyváženou expozici za libovolných světelných podmínek. S kvalitou obrazu při horším světle pomáhá i funkce odstranění 3D/2D šumu, která z videa automaticky eliminuje zrnitost.Inteligentní funkce

Kamera je vybavena chytrými funkcemi, takže se dokáže přizpůsobit jakémukoliv uspořádání a situaci. K tomu využívá např. automatické komponování obrazu, které mluvčího pomocí umělé inteligence neustále centruje a zaostřuje. Přizpůsobit lze také úhel záběru – na výběr je mezi 65°, 78° a 90° – a k dispozici je případně i 5x digitální zoom.

Webkamera je vybavená technologií Windows Hello pro rychlé a bezpečné přihlášení do systému pomocí rozpoznání obličeje. Má také zabudovanou funkci ExpressSign-in, která spolupracuje s počítači Dell, tzn., že senzory přiblížení na webkameře detekují přítomnost uživatele a automaticky ho přihlásí, a když odejde od počítače, tak ho zase odhlásí. To zaručuje ještě vyšší bezpečnost, aniž by bylo potřeba hnout prstem. Pochlubit se může i certifikací pro platformy, jako jsou Microsoft Teams nebo Zoom.Třešinkou na dortu je magnetická krytka, která bezpečně chrání soukromí i čočku objektivu, když se kamera právě nepoužívá. Při videohovoru naopak stačí krytku jednoduše magneticky připnout na zadní stranu kamery, odkud se nemůže nikam zakutálet.
 
Publikováno: 15. 7. 2021 | Počet přečtení: 468