Rosler murr Schunk

Toyota startuje výrobu očekávaného SUV Yaris Cross

Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) zahájila výrobu kompaktního modelu Yaris Cross. Tento městský crossover je navržený speciálně pro evropské zákazníky. Na trh bude uveden letos v srpnu.

 

Od tohoto modelu se očekává, že pomůže naplnit ambice Toyoty prodat do roku 2025 jeden a půl milionu vozů. Investice do výrobních kapacit ve výši 400 mil. eur umožní vyrábět na 300 tisíc vozů Toyoty Yaris čtvrté generace i Yaris Cross ročně. Tento nový model je průsečíkem odborných znalostí z městských vozidel a bohatých zkušeností s výrobou SUV. V souladu s plány společnosti na 90% elektrifikaci do roku 2025 bude tvořen převážně hybridní verzí s nízkými emisemi CO2.

Yaris Cross splňuje požadavky segmentu malých SUV a je jako druhý hybridní elektrický model postaven na podvozkové platformě̌ Toyota GA-B pro kompaktní vozy. S původní Toyotou Yaris sdílí i designovou a konstrukční koncepci „velkého-malého“ vozu. Při zachování kompaktních vnějších rozměrů se podařilo dosáhnout prostorného interiéru.

Výroba podpoří strategii lokalizace

Zahájení jeho výroby zároveň znamená další pokrok v lokalizační strategii Toyoty. „Uvedení modelu Yaris Cross je důležité nejen proto, že zvyšuje konkurenceschopnost Toyoty, ale posiluje strategii lokalizace výroby a maximalizace výrobních kapacit, která směřuje k cíli Toyoty zvýšit do roku 2025 prodeje v Evropě na 1,5 milionu vozů," řekl Marvin Cooke, výkonný viceprezident společnosti Toyota Motor Europe. Zavedením výroby modelu se celková zaměstnanost v TMMF zvýšila na téměř pět tisíc osob.

V letošním roce se vize Toyoty v oblasti lokalizace v Evropě ještě prohloubila. Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) zahájila výrobu hybridních elektrických převodovek a elektromotorů a dodává 1,5 litrový benzinový motor TNGA a plně hybridní pohonné systémy pro modely Toyota Yaris a Yaris Cross. Toyota investovala také do zvýšení kapacity a modernizaci tuzemského závodu Toyota Motor Manufacturing Czech Republic (TMMCZ), aby mohla uspokojit zvýšenou poptávku po modelu Yaris, který byl vyhlášen Autem roku 2021.

 
Publikováno: 15. 7. 2021 | Počet přečtení: 510