rosler murr Schunk

Stupně vítězů druhého závodu E-Prix pro značku DS

Další závod v ulicích New Yorku a další pódiové umístění pro značku DS Automobiles a jejího partnera Techeetah. Po druhém místě Jeana-Érica Vergneho o den dříve skončil António Félix da Costa v jedenáctém podniku mistrovství světa ABB FIA Formula E na třetím místě.

 
Obhájce titulu to měl po startu ze sedmého místa velmi těžké. Antonio Félix da Costa však ve správný okamžik aktivoval „Attack Mode“ a dostal svůj vůz DS E-Tense FE21 mezi nejlepší tři. „Pódium v USA je skvělý výsledek. Je to nejlepší způsob, jak tento víkend zakončit. Navíc jsem se vrátil na druhé místo v pořadí jezdců,“ usmíval se pilot týmu DS Techeetah. „Boj pokračuje a bude velmi vyrovnaný až do konce sezony. Rád bych poděkoval inženýrům a mechanikům stáje za skvělou týmovou práci. Včera jsme měli složitý den, ale tvrdě jsme pracovali, abychom dnes podali dobrý výkon.“Jean-Éric Vergne skončil v prvním závodě newyorské E-Prix druhý a posunul se na třetí místo v pořadí jezdců.

Jak byl první ze dvou závodů newyorské E-Prix pro Jeana-Érica Vergneho úspěšný, tak byl pro něj druhý smolný. „Ještě že už dnešek končí... Kvalifikace se mi nepodařila kvůli problému s elektřinou a nemohl jsem odstartovat kvůli dalšímu problému, který jsme zatím neidentifikovali. Tohle byl fakt špatný den,“ prohlásil francouzský jezdec, který však zůstává optimistou. „Náš vůz se tento víkend choval dobře a jsem si jistý, že se do Londýna vrátíme silnější. Nenasbírali jsme potřebné body, ale vše je ještě možné. Teď potřebujeme čas vše strávit a budeme připraveni zabojovat v posledních čtyřech závodech.“

To Thomas Chevaucher si vzal z dvojitého newyorkského závodu to pozitivní. „Z New Yorku odjíždíme se dvěma pódiovými umístěními ve dvou závodech. Jedno pro každého z našich pilotů, což je velmi pozitivní. DS E-Tense FE21 byl po celý víkend velmi rychlý, ale u vozu Jean-Érica jsme zaznamenali dva technické problémy. Formule E je velmi náročný šampionát, kde záleží na každém detailu,“ uvedl ředitel DS Performance. „Pořadí je po dnešku stále velmi těsné a my jsme stále ve hře o titul týmů i jezdců. Boj bude pokračovat až do konce a jsme připraveni za dva týdny v Londýně zabojovat.“Stáj DS Techeetah je před závěrečnou částí sezóny v pořadí týmů na druhém místě. Na programu jsou nyní dva závody v Londýně 24. a 25. července a poté dva další v Berlíně 14. a 15. srpna.
 
Publikováno: 14. 7. 2021 | Počet přečtení: 432