rosler murr Schunk

Bezpečnost na prvním místě

Vysokovýkonný kompaktní vůz Leon je nejnovějším modelem značky CUPRA, který obdržel pětihvězdičkové hodnocení ve zpřísněných testech bezpečnosti Euro NCAP. To potvrzuje zaměření značky na výrobu vozidel, která nejenže mají sportovní výkony ve své DNA, ale současně také patří mezi nejbezpečnější automobily na trhu.

 
Leon získal nejvyšší hodnocení stejně jako model CUPRA Formentor. Ve své rozsáhlé výbavě má Leon bezpočet bezpečnostních a komfortních technologií, které používají velké množství dat ze senzorů k zajištění ještě snadnějšího řízení a bezpečnější jízdy v každodenním provozu, a přispívají tak ke splnění požadavků nejnovějších testů Euro NCAP.

Mezi tyto systémy patří autonomní nouzové brzdění, rozpoznávání dopravních značek, asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro ovládání světlometů a přednárazový asistent.Bezpečnostní výbava kromě toho zahrnuje rovněž sedm airbagů včetně standardního centrálního bočního airbagu vpředu, asistenta pro rozpoznávání překážek před vozem Front Assist s detekcí vozidel, chodců a cyklistů, asistenta pro vyhýbací manévry, asistenta pro průjezd křižovatkou, asistenta pro jízdu v jízdním pruhu a funkci nouzového volání e-Call. CUPRA Leon je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel na trhu.CUPRA Leon ve variantách se spalovacím motorem i plug-in hybridním pohonem se může pochlubit vynikajícími výsledky ve všech oblastech: ochrana dospělých cestujících 91 %, ochrana dětí 88 %, ochrana zranitelných účastníků silničního provozu 71 % a bezpečnostní asistenční systémy 80 %.
 
Publikováno: 14. 7. 2021 | Počet přečtení: 408