rosler murr Schunk

Úspěšné ENGEL live e-sympozium

Tradiční interní veletrh společnosti ENGEL se konal poprvé virtuálně a měl velmi značný dosah. Účastníci pocházeli z téměř 90 zemí. Kromě Německa a Rakouska byly hojně zastoupeny Mexiko, USA a Turecko.

 
ENGEL live e-sympozium 2021 se uskutečnilo na konci června. Registrovalo se zde několik tisíc účastníků. Kromě online konference, obchodních rozhovorů a virtuálních prohlídek závodu využili účastníci možnost vyměnit si názory osobně při individuálních schůzkách a prohlédnout si virtuální showroom. Virtuální platforma umožnila zákazníkům, partnerům a zájemcům ze všech oblastí světa bezpečnou účast navzdory probíhající pandemii. Všechny prezentace a obchodní jednání jsou nyní k dispozici v mediatéce. Otevřen zůstává také virtuální showroom.„Od našich zákazníků ze všech oblastí světa jsme obdrželi mnoho pozitivních ohlasů,“ říká Ute Panzerová, Vice President Marketing and Communications společnosti ENGEL. „Potvrzuje to nejen velký zájem o nové technologie, ale také ukazuje, jak velká je touha po výměně informací a navazování kontaktů, i když se všichni těší, že se brzy opět zúčastní akcí osobně. Díky virtuálnímu sympoziu jsme vytvořili špičkovou akci pro velmi efektivní a kompaktní výměnu poznatků.“

Konference, prohlídky, kontakty

Jak lze proměnit nové možnosti digitalizace v příležitosti? Které inovativní technologie mají potenciál k posílení konkurenceschopnosti? A jak jde dohromady udržitelnost a hospodárnost? Nejen na tyto, ale na všechny aktuální palčivé otázky poskytli odborníci společnosti ENGEL odpovědi buď na hlavních přednáškách nebo na obchodních jednáních. Po skončení prezentací byli řečníci připraveni odpovídat na dotazy účastníků v rámci otázek a odpovědí a o tématech konference se dále diskutovalo na individuálních schůzkách. „I virtuálně se společnost ENGEL zaměřuje na osobní výměnu informací,“ říká Ute Panzerová.Každý druhý účastník e-sympozia se zúčastnil alespoň jedné virtuální prohlídky rakouských závodů ENGEL a dozvěděl se přitom mnoho nového. Společnost ENGEL v posledních letech výrazně investovala do modernizace svých závodů a technického zázemí pro zákazníky a nová expozice společnosti v jejím sídle ve Schwertbergu zatím nemohla přivítat mnoho návštěvníků kvůli cestovním omezením. Sympozium nyní přeneslo výstavu k zákazníkům domů. Odtud pocházelo veškeré živé moderování během tří dnů konání akce.

ENGEL v Asii průkopníkem hybridních akcí budoucnosti

Kromě virtuální nabídky pozvala společnost ENGEL v Asii zákazníky do svých závodů a poboček. V souladu s hygienickými předpisy zde pandemické zákony opět povolují akce naživo. Tak například společnost ENGEL Machinery Shanghai mohla osobně přivítat 120 hostů. Společnost ENGEL pro ně připravila individuální program, který se skládal jak z živých přednášek a klíčových vystoupení vysílaných z Rakouska, tak z živých exponátů strojů. Dalších 200 účastníků z Číny se připojilo prostřednictvím internetu.

Sympozium ENGEL 2021 v Šanghaji tak posloužila jako ukázka toho, jak budou vypadat hybridní akce společnosti ENGEL plánované do budoucna. „Kombinujeme to nejlepší z obou světů,“ zdůrazňuje Panzerová. „Kombinací prezenční akce a virtuální platformy řešíme požadavky provozovatelů vstřikovacích strojů v příslušných regionech ještě konkrétněji, než to bylo možné dříve. Bez ohledu na místo, časové pásmo nebo cestovní omezení se mohou všichni zákazníci účastnit velmi efektivně a bezpečně.“ENGEL Machinery Shanghai je průkopníkem hybridních akcí budoucnosti. V Číně se opět povoluje osobní setkání při splnění příslušných podmínek. Jednotlivé hlavní projevy byly nahrávány z Rakouska.

Poprvé v sedmi jazycích

Celý obsah sympozia ENGEL byl poprvé nabízen v sedmi jazycích. Pro účastníky z Ameriky začal program konference až odpoledne evropského času. Ti, kteří se nemohli zúčastnit e-sympozia naživo, se mohou zaregistrovat i nyní a kdykoli navštívit showroom strojů, absolvovat virtuální prohlídku závodu s kontaktní osobou společnosti ENGEL a prohlédnout si všechny prezentace a obchodní jednání prostřednictvím mediatéky. „I to je výhoda nových virtuálních možností,“ říká Ute Panzerová. „25 exponátů strojů, klíčové přednášky, obchodní jednání a prohlídky závodů jsou našim zákazníkům, partnerům a zájemcům k dispozici nepřetržitě, 365 dní v roce.“

Foto: ENGEL
 
Publikováno: 13. 7. 2021 | Počet přečtení: 453