rosler murr Schunk

V-280 Valor se zaměřuje na tendr dálkového útočného letounu budoucnosti

Bell a tým Valor předvedly technické a provozní výhody demonstrátoru V-280 Valor, které uplatnily při optimalizaci založené na datech. Cílem je pro nadcházející tendr vytvořit spolehlivý a udržitelný útočný letoun dlouhého dosahu.

 

Společnost Bell Textron pokračuje v rozvoji programu V-280 Valor, aby splnila požadavky v rámci programu budoucího útočného letounu dlouhého doletu (FLRAA). Očekává se, že tendr bude zahájen letos v létě, kdy armáda zveřejní žádost o předložení nabídek. Optimalizovaný návrh flotily konvertoplánů nové generace vychází z výborných výsledků letových zkoušek Joint Multi-Role Technology Demonstrator (JMRTD) i v oblasti konkurenčního předvedení a snižování rizik (CD&RR).

Bell se nyní soustředí na další zásadní fázi soutěže vedoucí k modernizaci armády. Model V-280 Valor úspěšně ukončil tříletý program letových zkoušek sérií ukázek, které předvedly jeho revoluční charakteristiky během více než 214 hodin letu. Během tohoto testovacího období naplnil všechny plánované klíčové výkonnostní parametry, včetně obratnosti při nízkých rychlostech, letu na dlouhé vzdálenosti, letu vysokou rychlostí 305 uzlů i rychlé integrace systémů mise. Pět armádních zkušebních pilotů nalétalo s V-280 přes 15 letů. Kromě toho bylo uspořádáno několik „Soldier Touchpoint" akcí, které výrobci umožnily získat důležitou zpětnou vazbu přímo od pilotů, mechaniků a výsadkových oddílů. Díky tomu bylo sníženo riziko a vývoj technologie pro zbraňový systém FLRAA mohl pokračovat tak, aby splňoval požadavky vojáků v rámci společných operací ve všech oblastech.

Kromě výsledků letových zkoušek předložily Bell a tým Valor i podrobné údaje objasňující, jak lze díky vývoji efektivního zbraňového systému zajistit cenově dostupný program. V-280 zahrnuje modulární přístup otevřených systémů (MOSA) a spoléhá se na cenově dostupné zjednodušené a přirozeně spolehlivé konstrukce, které podporují udržitelnost v průběhu životního cyklu.

S tím, jak se soutěž FLRAA posouvá, bude společnost Bell pokračovat ve svém úsilí v rámci fáze CD&RR II, aby doručila počáteční předběžné návrhy hlavních subsystémů a koncepčního zbraňového systému na základě údajů ověřených výkonností, které zajistí, že transformační schopnosti budou zajištěny v souladu s harmonogramem armády.

 
Publikováno: 9. 7. 2021 | Počet přečtení: 461