rosler murr Schunk

Peugeot 5008 ve službách KlaPeto

Značka Peugeot v České republice je partnerem nadačního fondu KlaPeto, v jehož rámci poskytne nadaci vůz Peugeot 5008 na jeden rok. Pro nadaci bude toto SUV nepostradatelným pomocníkem zejména při organizaci klíčového projektu, tradičního výstupu na Sněžku, kterého se každoročně účastní až 3000 osob.

 
Projekt nadace vznikl z podnětu handicapovaného atleta Jaroslava Petrouše. Realizoval ho v roce 2014 společně s bývalou místopředsedkyní sněmovny Kateřinou Klasnovou. Nadační fond, jehož název vznikl složeninou jmen obou zakladatelů, má za úkol zejména poskytovat příspěvky zdravotně postiženým dětem. Od jeho založení bylo takto vybráno více než 6 milionů korun, s jejichž pomocí byly pořízeny např. neurorehabilitační pobyty nebo zdravotní a kompenzační pomůcky.

„Myšlenka pomáhat dalším handicapovaným mě napadla už v nemocnici, kde jsem ležel po amputaci nohy. Tomuto projektu jsem pak věnoval hodně energie, ale mám kolem sebe spoustu lidí, kteří mi pomáhají, a také partnery, kteří jsou ochotni se do našeho projektu zapojit, ať už finančně, mediálně či jinou formou podpory. Peugeot 5008 se stane nenahraditelným pomocníkem při veškerých našich aktivitách. Doveze nás spolu s kolegyní Kateřinou Klasnovou za všemi dětmi, kterým jsme v rámci nadačního fondu pomohli. Za 7 let existence NF KlaPeto se jedná o stovky dětí. A samozřejmě na pomoc tohoto SUV spoléháme při organizaci našeho největšího projektu, výstupu na Sněžku, kde bude zajišťovat dopravu lidí i přepravu nejrůznějšího nákladu,“ říká Jaroslav Petrouš, zakladatel nadačního fondu KlaPeto.Klíče od nového vozu Peugeot 5008 předali na jeden rok zástupci automobilky J. Heřmanský a K. Malá zakladatelům nadačního fondu K.Klasnové a J.Petroušovi.

Partnerství značky Peugeot a nadace KlaPeto je součástí komplexního programu Handycars, sdružujícího všechny značky skupiny Emil Frey v České republice. Program Handycars je určen všem osobám se zdravotním postiženým, opatrovníkům těchto osob i organizacím pečujícím o postižené. V rámci programu mohou tito klienti kromě cenového zvýhodnění při nákupu vozů využívat také mnoha specifických služeb včetně sociálního poradenství. Nadace KlaPeto je jedním z nejvýznamnějších partnerů programu Handycars.
 
Publikováno: 8. 7. 2021 | Počet přečtení: 452