rosler murr Schunk

Výkon a produktivita pomocí nových zařízení Lenovo

Společnost Lenovo oznámila nejnovější přírůstky do svého portfolia ThinkPad a ThinkVision. Propracovaný ThinkPad X1 Extreme Gen 4 poskytuje víc energie, lepší konektivitu a bohaté možnosti konfigurace.

 
Model X1 Extreme Gen 4 je poháněný nejnovějšími procesory Intel Core i9 série H v sérii 11. generace a je k dispozici s nejnovějšími grafickými procesory NVIDIA GeForce RTX, až 64 GB paměť DDR4 a podporou dvou disků SSD (Solid-State Drive). ThinkPad X1 je také nabízený s volitelnou 5G bezdrátovou sítí WAN1 pro vysokorychlostní přístup ke cloudovým datům. S množstvím až 74 % společností, které plánují trvalý přechod na hybridní práci, je potřeba zabezpečit všechny požadavky uživatelů. X1 Extreme poskytuje špičkové služby díky 16palcovému displeji s úhlopříčkou od okraje po okraj až do 4K spolu s podporou Dolby Vision, novou webovou kamerou s rozlišením FHD, duálními mikrofony s potlačením hluku a systémem reproduktorů Dolby Atmos o 20 % větším jako v předchozí generaci.Celý tento výkon zabalený v legendárním odolném balení ThinkPad, které váží méně než 1,81 kg.

Představeny byly také modely ThinkPad L13 Gen 2 a L13 Yoga Gen 2 poháněné nejnovějšími mobilními procesory AMD Ryzen 5000 Series. Série L13 pomáhá uživatelům efektivněji pracovat s funkcemi zaměřenými na produktivitu a bezpečnost. K doplnění portfolia, které se zaměřuje na nové hybridní pracovní styly, uvádí na trh také úplně nový mobilní monitor ThinkVision M15, který poskytuje flexibilitu druhé obrazovky v přenosném balení, a displej ThinkVision T24m-20, nebo také webkameru MC50. Vše dohromady tak nabízí promyšleně navrhnutý koncept pro kvalitní a dostupné řešení videokonferencí.

Vynikajícím společníkem X1 Extreme je nový mobilní monitor ThinkVision M15. S hmotností pouhých 860 gramů představuje téměř dvojnásobný pozorovací prostor k X1 Extreme s 15,6palcovou obrazovkou s rozlišením FHD, která je snadno připojitelná pomocí kabelu USB typu C. Ten může také nabídnout přenos energie pro elegantní řešení s jedním kabelem5. Můžeme ho dokonce připojit ke kompatibilnímu smartphonu s plně funkčním portem USB typu C.

Ať už jde o přidání druhého displeje v domácí kanceláři, nebo o pohodlné sdílení obsahu s kolegy v konferenčních prostorách, ThinkVision M15 je vhodný na dlouhodobé používání díky ergonomickému stojanu na nastavení výšky a je vybaven technologií TÜV Rheinland pro slabé modré světlo, které snižuje námahu očí. Navíc je dodáván s ochranným pouzdrem, takže se pohodlně vejde kamkoliv.Pokud je pro vyhrazený pracovní prostor potřebný větší pevný monitor, ThinkVision T24m-20 není jen obyčejným 23,8palcový FHD monitorem, ale je efektivním řešením dokování pomocí jednoho kabelu USB typu C, které podporuje přenos dat, videa,

zvuku, ethernetu a také dodávku energie až 90 W na kompatibilní zařízení. Podporuje také pokročilejší funkce, jakou je např. daisy chain pro konfiguraci více monitorů, přičemž tlačítko napájení může zapnout kompatibilní připojený počítač. ThinkVision T24m-20 také obsahuje software Lenovo Display Control Center s názvem ThinkColor, který pomáhá uživatelům bezproblémově provádět více úkolů najednou a také provádět pokročilé úpravy obrazovky prostřednictvím oken s jedním nebo více displeji v jednoduchém uživatelském prostředí typu point-and-click.Nová webová kamera pro monitor ThinkVision MC50, která je navržena tak, aby vyhovovala všem současným monitorům série ThinkVision P nebo T66, je však dokonale vhodná k tomu, aby z T24m-20 učinila cenově dostupný videokonferenční hub. Webkamera FHD 1080 p s vestavěnými mikrofony s dvojitým potlačením hluku poskytuje vynikající audiovizuální kvalitu a má inteligentní semafor, který rozsvítí červené světlo na webové kameře, když je uživatel na konferenčním hovoru, čímž informuje kolegy nebo členy rodiny, že je uživatel zaneprázdněn. Webkamera má funkci naklánění a otáčení, takže je potřeba přemístit pouze kameru, ne celý monitor. Pro větší bezpečnost obsahuje fyzickou závěrku kamery a zabezpečení proti krádeži.

Lenovo rovněž rozšiřuje své portfolio ThinkPad L o dva nové přírůstky poháněné mobilními procesory AMD Ryzen 5000 Series s dostupnými grafickými kartami AMD Radeon Graphics a PRO. Notebooky L13, které zvyšují produktivitu díky flexibilním možnostem dokování a modernímu pohotovostnímu režimu, obsahují vestavěné bezpečnostní řešení ThinkShield pro ještě větší bezpečnost. Biometrie na podnikové úrovni, jako např. rozpoznávání tváře, Windows Hello, čtečka otisků prstů Match on Chip, spolu s uzávěrkou webkamery a bezpečnostními funkcemi AMD. To vše kombinuje vylepšenou ochranu dat a zařízení.
 
Publikováno: 2. 7. 2021 | Počet přečtení: 453