rosler murr Schunk

TCL na MWC v Barceloně

Na veletrhu spotřební elektroniky Mobile World Congress 2021 představila společnost TCL několik nových produktů a inovací. Patří mezi ně inteligentní brýle s nositelným displejem, dále funkce umožňující spolupráci mezi různými zařízeními na více obrazovkách a další.

 
Chytré brýle Nextwear G s nositelným displejem představují přenosné domácí kino, obrazovku pro hráče nebo displej zajišťující více soukromí při práci i zábavě doma nebo na cestách. Kombinují sofistikovaný skládací bezrámečkový design a zásluhou nízké hmotnosti se pohodlně nosí. Vyznačují se stylovým, reflexním tmavě černým povrchem a prémiovým vzhledem. Brýle nemají vlastní baterii, stačí je jen připojit přes USB kabel k notebooku, tabletu nebo smartphonu. Uživatel tedy brýle může jednoduše využívat se zařízeními, která již vlastní.Jsou vybaveny duálním displejem Sony s rozlišením Full HD (1080p) a technologií Micro OLED. Díky tomu poskytují plnohodnotný zážitek z domácího kina s úhlopříčkou displeje 140 palců a poměrem stran 16:9. Brýle jsou transparentní a uživatel proto vidí nejen displej, ale také své okolí jako s běžnými brýlemi. Brýle jsou plně kompatibilní s více než 100 smartphony, hybridními zařízeními typu „2-v-1" i notebooky všech významných výrobců. Už příští měsíc se dostanou na vybrané trhy a postupně se začnou prodávat i v dalších zemích.

Technologie pro sdílení obrazovky –
nejnovější technologie s názvem Multi-Screen Collaboration umožňuje spolupráci mezi zařízeními na více obrazovkách. V praxi to znamená, že díky ní mohou uživatelé operačního systému Windows 10 bezdrátově upravovat, sdílet nebo ovládat obsah kompatibilního smartphonu TCL přímo ze svého počítače. Např. po připojení ke smartphonu TCL 20 Pro 5G má notebook jednoduchý přístup k souborům a fotografiím v telefonu, aplikacím pro Android a sdílené schránce.

Při práci s různými zařízeními lze díky nové funkci při přepínání z notebooku na tablet TCL 10 TABMAX pokračovat plynule ve sdílení obrazovky. Notifikace ze smartphonu se zobrazují na tabletu, i když je telefon uložen v tašce nebo v kapse. V důsledku se tak uživatel může plně soustředit jen a pouze na jediný displej.Spolupráce napříč zařízeními funguje i na televizorech. Po připojení smartphonu TCL 20 Pro 5G k TV můžete sledovat videa a pořady ve vysokém rozlišení přímo prostřednictvím televizní obrazovky. Totéž platí i pro poslech hudby či prohlížení fotek. Nová technologie Multi-Screen Collaboration bude u zařízení, které zatím nedisponují touto funkci, postupně zavedena prostřednictvím aktualizací softwaru OTA.

Linkhub 5G CPE – venkovní CPE jednotka TCL LINKHUB 5G pro příjem nejnovějšího telekomunikačního standardu mobilní sítě využívá integrované antény s vysokým příjmem, které zachytí optimální 5G signál ve všech pásmech. Díky tomu je ideální pro uživatele v oblastech s horším pokrytím mobilního signálu. Po vložení 5G

SIM karty do jednotky budou mít uživatelé možnost stahovat data rychlostí až 4,67 GB/s při přenosu ve frekvenčních pásmech pod 6 GHz.

Jde o flexibilní a cenově výhodné řešení, díky němuž se operátorům investice do nového CPE rychle vrátí. Jednotku lze namontovat na sloup či na stěnu, což umožňuje variabilní možnost instalace. Je navržena tak, aby odolala náročným povětrnostním podmínkám, má vodotěsné a prachotěsné pouzdro s krytím IP67, ochranu proti blesku a rozsah provozních teplot od -40 do +55 °C.

Movetime Family Watch 2 – druhá generace dětských hodinek navazuje na úspěch svého předchůdce. Novinka opět nabízí funkce, které dětem pomáhají objevovat svět a rodičům dodávají klid v době, kdy jejich potomek není s nimi. Patří mezi ně třeba přesnější sledování polohy, vylepšený fotoaparát, větší displej a o 40 % vyšší kapacita baterie. Hodinky využívají sledování polohy v reálném čase. Rodič může díky tomu pozorovat na svém telefonu, kde se nositel hodinek právě nachází nebo kontrolovat celou historii polohy. Funkce virtuální bezpečné zóny zase upozorní rodiče v momentě, kdy se dítě zatoulá mimo předem vymezenou oblast.Mezi další funkce, kterými nové hodinky disponují, patří 4G hlasové a videohovory nebo textové zprávy. Ty lze aktivovat pomocí NanoSIM karty, takže rodiče mohou se svými potomky kdykoli komunikovat. Nechybí ani SOS tlačítko, kterým si děti pomocí jediného dotyku mohou bez prodlení spojit s nouzovým kontakty.
 
Publikováno: 2. 7. 2021 | Počet přečtení: 457