Rosler murr Schunk

Nové výkonné pracovní stanice Lenovo

Nedávná studie společnosti Lenovo Future of Work and Digital Transformation zjistila, že 70 % zaměstnanců, kteří se průzkumu zúčastnili, uvedli vyšší spokojenost s prací z domu a 56 % se cítilo v domácím prostředí dokonce produktivnější.

 
Jelikož mnohé společnosti stále zkoumají hybridní pracovní prostředí, které vyvažuje pokračování práce na dálku s návratem do kanceláře po pandemii, Lenovo představuje novou generaci svých mobilních pracovních stanic ThinkPad P1, ThinkPad P15 a ThinkPad P17. Každá z nich se může pochlubit nejnovějšími mobilními procesory Intel Core a Xeon 11. generace, nejnovější architekturou grafických karet NVIDIA až po grafický procesor NVIDIA RTX A5000 GPU a přidanou podporou pro SSD disky PCIe Gen 4.

Pracovní stanice ThinkPad P1, P15 a P17 jsou certifikovány ISV a testovány na nejvyšší úrovni, aby vyhověly standardům MIL-spec1. Kromě nové trojice mobilních pracovních stanic dodává Lenovo kompletní řešení pro současné moderní pracovní prostředí a usnadňuje práci odkudkoliv. Patří sem uvedení nového monitoru ThinkVision P34w-20 s displejem na profesionální úrovni a dokovací stanice ThinkPad Thunderbolt 4, která vše pohodlně napájí.

ThinkPad P1 byl přepracován s ohledem na uživatele

Tvůrci obsahu, architekti, produktoví designéři i data analytici a vědci mohou díky vysokému výkonu počítače ThinkPad P1 oživit svou kreativní vizi v mnoha sférách použití, a to i na cestách.ThinkPad P1 Gen 4 nabízí nový displej a vylepšený výkon.


Novinkou v tomto systému čtvrté generace je kompletní design čistého prostředí a patentovaný tepelný design na podporu zvýšení kapacity. P1 si zachovává tenký a lehký vzhled a nabízí prémiové funkce, jako např. 5G2, větší baterii až 90 WHr, nový design klávesnice s větším touchpadem, FHD kameru s vyšším rozlišením pro ty nejlepší videokonference a špičkový systém reproduktorů Dolby Atmos. Tato generace také obsahuje nový 16palcový UHD+ displej s úzkými rámečky, technologii na ochranu zraku Low Blue Light a poměr stran 16:10 pro větší plochu zobrazení, a to vše při zachování 15 palců. Poprvé nabídne nový P1 profesionální grafickou podporu se schopností napájet GPU na úrovni NVIDIA RTX A5000 nebo NVIDIA GeForce RTX 3080. To umožňuje uživatelům nakonfigurovat zařízení tak, aby co nejlépe vyhovovalo jejich potřebám při vytváření videí, animací a vizualizací v reálném čase.

ThinkPad P15 a P17 Gen 2: Více síly

Tyto dvě nové mobilní pracovní stanice nabízejí konfigurovatelnost a všestrannost, které profesionální uživatelé potřebují. ThinkPad P15 je vybaven 15,6palcovým UHD OLED displejem, zatímco ThinkPad P17 nabízí největší pracovní prostor na mobilní pracovní stanici Lenovo se 17,3palcovým barevně kalibrovaným displejem – což umožňuje uživatelům sledovat ty nejmenší detaily v extrémní čistotě a hladce řešit složité pracovní zadání v přenosném provedení.Nejnovější generace těchto tří mobilních pracovních stanic ThinkPad P Series je odsouhlasena NVIDIA Studio. Účastí na programu „Studio" bude mít tvůrčí komunita naprostou jistotu, že tyto pracovní stanice bez problémů zvládnou kritické pracovní úkoly.

ThinkVision P34w-20


Vylepšete si vizuální zážitek pomocí 34palcového ultra širokého zakřiveného (3800r) ThinkVision P34w-20, který poskytuje živý obraz s 99% sRGB barevnou kalibrací delta E <2 v rozlišení WQHD (3440 x 1440) a širokým pozorovacím úhlem. Je určen pro profesionální uživatele, kteří často vykonávají více úkolů mezi různými aplikacemi, přičemž poměr stran 21: 9 nabízí více prostoru pro plynulost jejich práce. Funkce Picture-in-Picture a Picture-by-Picture umožňují současné zobrazení ze dvou různých zdrojů pro vylepšenou spolupráci a patentovaná funkce eKVM šetří čas rychlým přepínáním mezi aplikacemi ve dvou počítačích.Tento model také bere v úvahu zdraví a pohodlí svou péčí o oči a technologií Natural Low Blue Light pro snížení škodlivých světelných emisí a nastavitelný stojan pomáhá dosáhnout nejpohodlnější pozice při práci. Displej zjednodušuje správu individuálního pracovního prostoru tím, že nabízí řešení připojení jednoho kabelu k počítači a funkci dokovací stanice. Signály napájení, dat, videa i ethernetu mohou procházet monitorem s portem USB typu C, který nabízí nabíjecí výkon až 100 W.

Dokovací stanice


Nová dokovací stanice ThinkPad Thunderbolt 4 Workstation Dock je vybavena jedním napájecím zdrojem s příkonem 300 W, takže uživatelům nyní stačí pouze jeden vysoce výkonný univerzální port pro snadné napájení a připojení ke kompatibilním mobilním pracovním stanicím.Navíc je jedním z prvních kabelových doků s procesorem Intel AMT pro vylepšenou správu.

Budoucnost práce

Transformace pracoviště tlačí stále více uživatelů k mobilním a flexibilním řešením. Potřebujete pracovat odkudkoliv a zároveň mít přístup k aplikacím a výkonným výpočetním zdrojům. Jelikož 83 % dotazovaných světových rozhodovacích a řídících

týmů v oblasti IT očekává, že postpandemická práce bude řešena na dálku minimálně polovinu času, nejnovější mobilní pracovní stanice Lenovo spolu s novým profesionálním displejem a dokovací stanicí nabízejí ideální řešení přetrvávajících potřeb hybridního pracovního prostředí.
 
Publikováno: 18. 6. 2021 | Počet přečtení: 579