IBM Rosler murr Schunk

Nejvýkonnější mesh systém s Wi-Fi 6

Společnost TP-Link přichází s novým Wi-Fi Mesh systémem AX6600 Deco X90 pro pokrytí celé domácnosti, který je doposud nejvýkonnějším mesh systémem TP-Link s podporou Wi-Fi 6 (802.11ax), a je dostupný ve verzi s jednou, tak i dvěma jednotkami.

 
Pokročilý systém přinese do domácnosti třípásmovou síť, která zvyšuje celkovou rychlost připojení na neuvěřitelných 6600 Mbit/s. A to v osmi souběžných datových tocích, přičemž rychlost ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz činí 574 Mbit/s, v prvním pásmu 5 GHz 1201 Mbit/s a ve druhém pásmu 5 GHz dokonce až 4804 Mbit/s. Rychlost je vhodná pro aplikace s velkou datovou spotřebou, např. lokální streamování videa v 8K rozlišení, práce s grafikou a editace videí, nebo s potřebou okamžité odezvy, jako jsou online FPS střílečky nebo strategie. Aby vše fungovalo i po drátu, přichází s ethernetovým portem pro 2,5 Gb/s.Inteligentní analýza síťového prostředí

Nový Mesh systém Deco X90 disponuje umělou inteligencí, která zajišťuje inteligentní analýzu síťového prostředí pro ideální pokrytí Wi-Fi. To tak bude přímo přizpůsobeno konkrétním potřebám domácnosti. S tím souvisejí i inteligentní antény, které dokážou prodloužit a zlepšit pokrytí díky využívání algoritmů pro automatickou detekci dalších jednotek řady Deco a vzájemné zesílení signálu. Pokrytí se díky tomu dostane do každého kouta domácnosti.Pro až 200 zařízení

K síti lze prostřednictvím Mesh systému Deco X90 připojit až 200 koncových zařízení bez kompromisů v rychlosti, a to hlavně díky využití technologií jako OFDMA a MU-MIMO. Tímto způsobem je zajištěna vyšší kapacita a efektivita na místech s vysokou hustotou uživatelů. Každý z nich může plnohodnotně streamovat a hrát on line hry, aniž by zažíval výpadky či zpoždění, čemuž pomáhá už samotná specifikace Wi-Fi 6.

Standardem je u TP-Link silná úroveň zabezpečení. Deco X90 však dostalo do vínku ještě vyšší, prémiovou variantu HomeShield, která přináší vyspělé funkce pro ochranu sítě a zařízení IoT. K těm patří ochrana sítě, robustní rodičovská kontrola, technologie QoS (Quality of Service) i ucelené přehledy. V neposlední řadě si pak všechny potřebné funkce a vlastnosti sítě nastavíte v přehledné a intuitivní mobilní aplikaci Deco, která vás v češtině i slovenštině provede nastavením krok za krokem.

 
Publikováno: 18. 6. 2021 | Počet přečtení: 544